نمایش آثار ماندگار سینمایی کانون در دانشگاه تهران

منتخبی از آثار موزه‌ کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در قالب نمایشگاهی در کتاب‌خانه‌ مرکزی دانشگاه تهران در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش رسیده، در این نمایشگاه نزدیک به ۲۰۰ اثر در موضوع‌های مختلف از جمله تصویرگری، سینمایی، موسیقی، عروسک‌های نمایشی و خیمه‌شب‌بازی، سرگرمی‌های سازنده، تندیس برخی افتخار‌های کانون از جمله نخل طلای جشنواره کن برای پویانمایی «بهادر» اثر عبدالله علیمراد به نمایش گذاشته شده است.

در میان آثار به نمایش در آمده در نمایشگاه گنجینه‌ موزه‌ کودک کانون تصویرگری‌هایی از علی‌اکبر صادقی، نورالدین زرین‌کلک، مرتضی ممیز، ناهید حقیقت، فیروزه گل‌محمدی، فرشید مثقالی، نسرین خسروی و نفیسه ریاحی نیز قرار دارد.

همچنین در کنار این نمایشگاه برخی آثار ماندگار سینمایی کانون از قبیل «هفت‌تیرهای چوبی» اثر زنده‌یاد شاپور قریب، «کلید» ابراهیم فروزش، «سازدهنی» امیر نادری، «بهادر» ساخته‌ عبدالله علیمراد، «من آنم که» اثر علی‌اکبر صادقی، «پسر شرقی» ساخته‌ مسعود کیمیایی، «چنین کنند حکایت» از محمدرضا اصلانی و آثار پویانمایی فرشید مثقالی از جمله «پسر، ساز و پرنده» هر روز در دو نوبت در سالن آمفی تئاتر این کتاب‌خانه نمایش داده می‌شود.

در همین حال در ورودی نمایشگاه گنجینه‌ی موزه‌ کودک کانون در دانشگاه تهران تابلویی قرار گرفته که در آن تاریخچه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نشان مرغک آن به همراه سابقه‌ موزه‌ کودک درج شده است.

نمایشگاه گنجینه‌ موزه‌ کودک کانون از ۲۹ مهر آغاز شده است و تا اول آبان ۱۳۹۸ ادامه خواهد داشت.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *