نمایش ایوب آقاخانی به جشنواره ملی مقاومت – فتح خرمشهر دعوت شد

نمایش «تکه های سنگین سرب» نوشته و با کارگردانی ایوب آقاخانی که به زندگی شهید چمران می پردازد، برای اجرا در بخش میهمان به دهمین جشنواره تئاتر ملی مقاومت- فتح خرمشهر دعوت شد.

ایوب آقاخانی کارگردان نمایش تکه های سنگی سرب در گفت وگو با ایران تئاتر گفت: به دعوت دبیر دهمین جشنواره تئاتر ملی مقاومت- فتح خرمشهر نمایش تکه های سنگی سرب در بخش میهمان این جشنواره اجرا می شود.

او افزود: بدون هیچ تغییری در این جشنواره اجرا خواهد شد و به احتمال زیاد بیش از دو اجرا خواهد داشت. با توجه به این که آخرین اجرای این نمایش در جشنواره تئاتر فجر بوده باید از اواخر هفته جاری تمرینات گروه برای اجرای مجدد این نمایش آغاز شود.

آقاخانی که در سال گذشته بخشی از تمرکز کار خود را بر روی اجرای چندین نمایش با محوریت شهدا گذاشت، از روی صحنه رفتن نمایش تکه های سنگی سرب در سایر شهرهای ایران خبر داد. اما هنوز زمان و مکان دقیق این اجرا مشخص نشده است.

نمایش تکه‌های سنگین سرب به بخش‌هایی از زندگی شهید دکتر مصطفی چمران و چگونگی آشنایی‌ او با همسر لبنانی‌اش «غاده جابر» و کشمکش او میان انتخاب زندگی شخصی، بحران لبنان و نیز جنگ ایران و عراق می‌پردازد.

پیام دهکردی و عارفه لک، بازیگران نمایش تکه های سنگین سرب هستند و دیگر عوامل تازه ترین اثر گروه تئاتر پوشه نیز عبارتند از: آنکیدو دارش، آهنگساز و طراح جلوه‌های صوتی؛ الهام صالحی، طراح چهره‌پردازی؛ کیوان معتمدی، طراحی نور؛ ارسلان آقاخانی طراح پوستر و بروشور؛ لادن سیدکنعانی ، طراح صحنه و لباس؛ نورالدین حیدری ماهر ، مدیر تولید و برنامه‌ریز پروژه؛ وحید لک.

این نمایش  در سالن چهارسو اجرای های عموم خود را رفت و در جشنواره بین المللی تئاتر فجر دو اجرا داشت.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *