نمایش «کوپال» در جشنواره اسپلیت کرواسی

فیلم سینمایی «کوپال» به نویسندگی و کارگردانی کاظم ملایی به بخش مسابقه بیست و دومین جشنواره بین‌المللی «اسپلیت» کشور کرواسی راه یافت.

به گزارش رسیده،جشنواره بین‌المللی فیلم «اسپلیت» هر سال آثار کارگردانان نوظهور را در بخش مسابقه‌ خود به نمایش می‌گذارد و تمرکز اصلی‌ این رویداد نمایش آثار نوآورانه و تجربی است. طبق اعلام سایت رسمی جشنواره، امسال هیات انتخاب این رویداد از میان آثار ثبت نام شده تنها ۹ فیلم را برای بخش اصلی این جشنواره انتخاب کرده‌اند در این بخش فیلم سینمایی «کوپال» به عنوان تنها نماینده ایران با آثاری از کشورهای اتریش، اسپانیا، چین، مکزیک، فیلیپین، کرواسی، هندوستان و کره جنوبی رقابت می‌کند. فیلم «دورگای جذاب» برنده ببر طلایی جشنواره رتردام سال جاری (۲۰۱۷) از کشور هندوستان و فیلم «آزاد و آسان» برنده جایزه‌ ویژه هیات داوران جشنواره ساندنس (۲۰۱۷) از کشور چین، از جمله آثار بخش مسابقه‌ امسال این جشنواره به شمار می‌آیند.

«کوپال» اولین فیلم بلند کاظم ملایی است که به عنوان نماینده سینمای هنروتجربه در جشنواره سی و پنجم فیلم فجر به نمایش گذاشته شد. این فیلم ماه گذشته جایزه بهترین فیلم سومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم Around آمستردام را به‌دست آورد. لوون هفتوان، نازنین فراهانی و پوریا رحیمی سام بازیگران اصلی این فیلم هستند.طبق گفته‌ تهیه کننده‌ فیلم، «کوپال» پاییز اکران می‎شود.

بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم اسپلیت از ۹ تا ۱۶ سپتامبر مصادف با ۱۸ تا ۲۵ شهریورماه ۹۶، در شهر تاریخی و ساحلی اسپلیت کرواسی در کنار دریای آدریاتیک برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *