عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:بازپخش برنامه‌های مفید ماهواره در شبکه‌های داخلی افزایش یافته است

هر قدر سختگیری نسبت به ماهواره کمتر شده،گرایش به آن هم کاهش داشته

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس از برخی نظرسنجی‌ها، اعلام کرد: هر قدر سختگیری نسبت به ماهواره کمتر شده گرایش به آن هم کمتر شده است.

احمد مازنی در گفت‌وگو با خانه ملت از برگزاری جلسه کارگروه فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس با پژوهشگران مرکز پژوهش‌های مجلس امروز (دوشنبه ۲۱ اسفندماه) به منظور استماع گزارش آن‌ها در مورد قوانین مربوط به ماهواره خبر داد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پژوهشگران در این نشست گزارشی از سیر تاریخ و تاریخچه رفتار با مسئله ماهواره از ابتدا تاکنون مطرح کردند و توضیحاتی از آخرین وضعیت استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای در کشور مطرح کردند.

وی با بیان اینکه پژوهش‌ها در این زمینه و ارائه دستاوردهای‌شان به کمیته رسانه ادامه خواهد داشت، افزود: به یقین طرح مسئله در رسانه‌ها و کمک مشورتی صاحب‌نظران می‌تواند در راستای ایجاد اصلاح و تغییر در نوع برخورد با ماهواره و قوانین مرتبط با آن تاثیرگذار باشد.

مازنی توضیح داد: ماهواره قبل از برنامه چهارم توسعه، ممنوع و نوع برخورد حاکمیت با آن بیشتر جنبه منع و سلبی داشته است، اما طبق مصوبه برنامه چهارم بازپخش برنامه‌های مفید ماهواره در شبکه‌های داخلی افزایش یافته است.

رئیس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه مجلس اظهارکرد: برنامه پنجم توسعه نیز استفاده مدیریت شده از ماهواره را در ماده ۱۰ بند “ب” با هدف تقویت رسانه‌های همسو مطرح کرده و بعدها قرارگاه ماهواره در رسانه‌ها ایجاد شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه ایسپا و سازمان صداوسیما دو نظرسنجی در مورد میزان استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای انجام داده‌اند، گفت: براساس این نظرسنجی‌ها هر قدر از سال ۸۸ به بعد فضا بازتر و سختگیری حاکمیت نسبت به ماهواره کمتر شده گرایش به این شبکه‌های خارجی نیز کمتر شده است و توجه به شبکه‌های داخلی بالا رفته است.

اشتراک گذاری در:

نظرات 1
  1. بحث گرایش به ماهواره نیست، بحث تاثیر ماهواره است!

    ضمناً اقای مازنی متوجه نیست و نتونسته این واقعیت رو بگه که فقط در صد کمی از مردم ایران واقعاً فقط ماهواره نگاه میکنند.
    و تفاوتی هم میان قبل و بعد سال ۸۸ نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *