هفته فرهنگی استرالیا در کاشان برگزار شد

هفته فرهنگی کشور استرالیا در خانه تاریخی عامری‌های کاشان برگزار شد.

به گزارش رسیده، مصطفی جوادی مقدم شامگاه ٢۵ اردیبهشت ماه در آئین هفته فرهنگی استرالیا هنر را زبان مشترک بین ملت ها عنوان کرد و گفت: مردم ایران میهمان نواز هستند اما برخی رسانه های دنیا از ایران چهره بدی در جهان به نمایش گذاشتند و برخی تحت تاثیر القائات این رسانه ها قرار گرفتند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان افزود: ایرانی ها در طول تاریخ اثبات کردند که انسان هایی با فرهنگ هستند و هیچ گاه در هیچ دوره ای از تاریخ آغازگر جنگ نبودند و تنها برای دفاع از خود وارد عمل شدند.

دبیر دوم سفارت استرالیا در تهران نیز در این مراسم هنر را زبان مشترک بین ملت ها عنوان کرد و گفت: ملت ها را می توان از طریق فرهنگ و هنر به ویژه موسیقی به یکدیگر نزدیک کرد.

وی مهمترین دستاورد هفته فرهنگی استرالیا در کاشان را آشنایی با فرهنگ بومی دو کشور عنوان کرد و افزود: امسال برای نخستین بار کار مشترکی بین هنرمندان ایرانی و استرالیایی در شهرستان کاشان برگزار شد که جا دارد از مردم ایران برای ایجاد این فرصت نزدیکی ملت ها قدردانی کنیم.

نقاشی، هتلداری، نقد فیلم و هفتمین جشنواره‌ فیلم‌های ایرانی به نمایش درآمده در استرالیا از جمله برنامه های برگزار شده در قالب این رویداد فرهنگی از ٢٠ تا ٢۵ اردیبهشت ماه به میزبانی خانه تاریخی عامری ها در کاشان بوده است.

این خانه تاریخی پیش تر نیز میزبان رویداد فرهنگی شب های ژاپن و فرانسه بود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *