همه چیز درباره «شیطان وجود ندارد»

بانی‌فیلم: «شیطان وجود ندارد» ساخته محمد رسول‌اف است که در بخش مسابقه جشنواره برلین ۲۰۲۰ حضور دارد.
خیرنگار بانی‌فیلم به اطلاعات جدیدی از این فیلم دست یافته که خواندنش خالی از لطف نیست!
مدت زمان «شیطان وجود ندارد» با زمان ۱۵۲دقیقه، طولانی‌ترین فیلم رسول اف است که در روزهای پایانی جشنواره به نمایش در می‌آید. ‌
امتیاز پخش و فروش جهانی این فیلم در اختیار شرکت «فیلم بوتیک» است که دفترش در المان است و شعبه‌ای هم درشهر لیون فرانسه دارد.
در کاتالوگ این کمپانی «شیطان وجود ندارد» به عنوان محصول مشترک المان ‌ایران معرفی شده که به زبان فارسی و در ایران ساخته شده است.
بازیگران این فیلم احسان میرحسینی، شقایق شوریان، کاوه آهنگر ‌و… هستند. در خلاصه داستان «شیطان وجود ندارد» آمده: چهار مامور اجرای حکم اعدام، در برابر یک تصمیم باورنکردنی اما آسان قرار دارند. برخی از آنان برای زندگی خود به حذف زندگی دیگران تن می‌دهند ‌و آن را با آسودگی خیال انجام می‌دهند، اما برای برخی دیگر این کار به عنوان وظیفه‌ای که برعهده دارند، با دشواری و عذاب وجدان همراه می‌شود که باید انجامش دهند. برای همگی این مجریان اعدام، فقط زندگی افراد مجرم ناشناس نیست که مدنظر است، بلکه روال یک زندگی به طور عام می‌تواند مسئله باشد…
جشنواره برلین امسال از ۲۰ فوریه آغاز می‌شود و یکم مارس به پایان می‌رسد. معمولا حضور نداشتن کارگردان یک فیلم بنا به دلایلی در موقع نمایش فیلمش می‌تواند کمک خوبی برای تبلیغات باشد و ‌زمینه‌ساز مناسبی برای بحث بیشتر خواهد بود. آیا محمد رسول اف، کارگردان «شیطان وجود ندارد»، در برلین حضور خواهد داشت؟ باید منتظر شروع جشنواره بود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *