همکاری دوباره‌ پورناظری با آنتونیو ری

سهراب پورناظری – آهنگساز و نوازنده‌ تنبور و کمانچه – پروژه‌ی «نیشتیمان ۲» را در تئاترشهر «سنت مالو» و فستیوال موزیک اگونای شهر «پو» در فرانسه اجرا می‌کند.
به گزارش ایسنا، «نیشتمان ۲» مجموعه‌ای از نغمات مناطق کردنشین است که سهراب پورناظری بخشی از آن‌ها را گردآوری و تنظیم و بخشی دیگر را آهنگسازی کرده است. این اثر سال گذشته در ایران و اروپا ضبط شد و حالا فرانسه اولین کشوری است که میزبان تور کنسرت‌های جهانی این پروژه خواهد بود.
در این کنسرت‌ها سهراب پورناظری، نوازندگی تنبور و کمانچه را برعهده دارد و علاوه بر او، مهیار طریحی (سنتور و سنتورباس)، آیین مشکاتیان (سازهای کوبه‌ای) و حسین ذهاوی (پرکاشن) می‌نوازند. ضمن آن‌که اجرای قطعات این برنامه را «دنیا کمالی» برعهده دارد. این پروژه به تهیه‌کنندگی کمپانی فرانسوی «آکورد کرایسز» پیش از این نیز در سراسر اروپا منتشر و با واکنش‌های مثبتی همراه شد.
همچنین، این آهنگساز بعد از اجرای کنسرت‌هایش در فرانسه، برای ضبط اثری همراه با «آنتونیو ری» به اسپانیا سفر خواهد کرد. بخشی از این اثر، بداهه‌نوازی این دو هنرمند است و در بخش دیگر، قطعاتی براساس موسیقی فلامنکو و موسیقی ایرانی اجرا خواهد شد.
پورناظری و ری، پیش از این در سی‌ویکمین دوره جشنواره‌ی موسیقی فجر به اجرای برنامه پرداخته بودند. در بخش اول آن اجرا، موسیقی ایرانی و در بخش دوم، موسیقی ایرانی و فلامنکو نواخته شد. «آنتونیو ری» اکنون یکی از چهره‌های شناخته‌شده‌ی موسیقی فلامنکو است و در نوازندگی نیز تکنیکی بالایی دارد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *