همکاری دوباره کیلین مرفی با نولان

بازیگر فیلم‌های «شوالیه تاریکی» و «تلقین» یک بار دیگر با کریستوفر نولان همکاری خواهد کرد.
به گزارش تسنیم، کیلین مرفی که پیش از این در «بتمن آغاز می‌کند»، «شوالیه تاریکی»، «شوالیه تاریکی بر می‌خیزد» و «تلقین» با کریستوفر نولان همکاری کرده بود برای بار پنجم با کارگردان «در میان ستارگان» در پروژه جدیدش، «دانکرک» همکاری خواهد کرد. پیش از این هم حضور بازیگرانی چون تام هاردی، کنت برانا، مارک رایلنس، هری استایلز، آنورین برنارد، جک لاودن و فیون وایتهد در ساخته جدید کریستوفر نولان قطعی شده بود.
موسیقی این فیلم، به سنت اکثریت قریب به اتفاق آثار نولان توسط هانس زیمر، موزیسین سرشناس آلمانی ساخته خواهد شد. هویت ون هویتما فیلمبردار و لی اسمیت هم تدوین گر «دانکرک» خواهند بود. تهیه این فیلم بر عهده خود نولان و همسرش اما توماس است. گفتنی است فیلمنامه این اثر را کارگردان «ممنتو» مثل همیشه شخصا نوشته است.
داستان این فیلم قرار است به حوادث «دانکرک» در جنگ جهانی دوم بپردازد. در دانکرک، ارتش آلمان با عبور از خاک بلژیک و هلند ناگهان از پشت خطوط ماژینو سردرآورد و ارتش های فرانسه و بریتانیا در شمال غرب را غافلگیر کرد.
۴۰۰هزار سرباز بریتانیایی و فرانسوی از سپاه های اصلی جدا افتاده و درمحاصره کامل بودند. ارتش آلمان با روحیه بسیاربالا درحال درهم کوبیدن مواضع متفقین و به سرعت درحال نزدیک شدن به نیروهای شکست خورده انگلیس بود. این نیروها برای فرار از مرگ به سوی دانکرک (جایی که فاصله خاک اروپا و بریتانیا درحداقل است) عقب نشینی کردند. درحالی که دو سوم ارتش بریتانیا در دانکرک درانتظار تخلیه توسط کشتی ها و قایق های محلی بود ارتش آلمان با فرمان حیرت انگیزی مواجه شد: «توقف»! آن هم برای ۷۲ ساعت.
ژنرال فون رون از اعضای ستاد ارتش آلمان می گوید: تا به امروز هیچ کس دلیل اقدام هیتلر را نفهمیده. ظرف همین ۳ روز بریتانیایی‌ها توانستند ارتشهای خود را از دانکرک نجات دهند. آنچه بعدها به معجزه دانکرک معروف شد. واقعیت این است که هیتلر نخواست بریتانیا را کاملاً منهدم کند و این امر سبب شد تا انگلوساکسون ها آن را به حساب خود بگذارند و از آن به عنوان پیروزی تاریخی نام ببرند.
حالا باید دید اگر نولان بخواهد فیلمی با این موضوع بسازد، به عنوان یک کارگردان بریتانیایی مولف چه دیدگاهی نسبت به نبرد دانکرک خواهد داشت؟
ساخته جدید کریستوفر نولان که قرار است به صورت ۷۰ میلی متری فیلمبرداری شود و احتمالا از تکنولوژی IMAX هم استفاده کند. این فیلم روز ۲۱ جولای ۲۰۱۷ و در فصل تابستان روی پرده سینما می رود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *