واکنش منفی مجید میرفخرایی به نحوه برگزاری افتتاحیه فیلم فجر

مجید میرفخرایی در یادداشتی نسبت به نحوه برگزاری افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و نیز شیوه طراحی دکور روی سن و پوشش حضار انتقاد کرد.

این سینماگر در یادداشتی که برای بانی فیلم ارسال کرد، نوشت: مراسم افتتاحیه فیلم فجر را دیدم . قابل باور نبود که این دکور و همچنین این پوشش ها برای یک مراسم رسمی باشد. بیشتر شبیه مراسمی در یک انجمن خانه و مدرسه و یا در یک شهرستان کوچک بود که برای جشنی ترتیب داده شده است.

معمولا در چنین مراسمی از مدعوین میخواهند تا با لباسهای رسمی و مناسب تشریف بیاورند. متاسفانه هیچ دقتی در این مورد صورت نگرفته بود. گویا اکثر دوستان پس از گردش و تفریح شتابزده به این مراسم آورده شده بودند. روی صحنه انواع لباسها با رنگهای مختلف دیده میشد. کاپشن ها و کلاه های مختلف. معمولا برای احترام به جمع در یک سالن  رسمی کلاه از سر بر داشته می شود. گویا هیچ نظارت سلیقه ای صورت نگرفته بود. دکور رنگارنگ هم جلوه دیگری از کج سلیقگی بود.

خلاصه تمامی فضاسازی بوجود آمده  در شان سینمای ایران نبود.

سینمایی که طراح صحنه و لباس کار بلد فراوان دارد‌. کارگردانان و بازیگران برجسته دارد و مدیران فیلمبرداری که کمپوزیسیون را خوب می شناسند. لازمه فضا سازی زیبا، ولخرجی نیست، بلکه می شود کم خرج و با سلیقه کار کرد.

حداقل برای یک مرتبه دوستان عزیز دست اندرکار این مراسم تصویرهای جشنواره های این چنینی را در کشورهای مختلف مرور می کردند؛ نه برای تقلید بلکه برای آنکه مشاهده کنند برای ارائه هر چه بهتر اینگونه جشنواره ها چقدر سلیقه و دقت به خرج می دهند،زیرا  جشنواره فیلم فجر ویترین فرهنگی سینمای ماست.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *