…وداع با دُن دیه‌گو

در حال بارگزاری فیلم...
در حال بارگزاری فیلم...

بانی‌فیلم:

در میان هواداران و دوستداران ورزش فوتبال، ستارگان زیادی درخشیدند؛ از پله اسطوره دوست‌داشتنی و خونگرم برزیلی، تا ستارگان خونسرد هلندی و آلمانی مانند یوهان کرایف یا گرهارد مولر و فرانتس بکن‌باوئر…
در میان این ستارگان ماندگار مستطیل سبز، فوتبالیست‌هایی هم هستند که دامنه محبوبیت‌شان خیلی فراتر از زمین‌های فوتبال‌ است که دیه‌گو آرماندو مارادونا یکی از شاخص‌ترین آنهاست!
مرگ زودهنگام مارادونا این ستاره بی‌همتا و محبوبیت‌اش در میان هموطنان آرژانتینی‌اش و فوتبال‌دوستان دیگر کشورها، موضوعی‌ست که این نابغه فوتبال را از دیگر اسطوره‌های فوتبال متمایز می‌کند.
شخصیت اجتماعی و ورزشی مارادونا، برای فیلمسازان بسیاری جذابیت داشت؛ مستندهای زیادی از زندگی این اسطوره ساخته شده که گوشه‌های زندگی این ستاره بی‌بدیل را برای علاقمندانش بازگو کرده است.

سایت دویچه وله در گزارشی در باره مرگ نابهنگام این ستاره دنیای فوتبال نوشت:
پیکر مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین به کاخ ریاست جمهوری در بوئنوس آیرس انتقال یافت. ساعت شش صبح به وقت محلی مراسم خداحافظی با مارادونا آغاز شد. مردم در تاریکی شب به صف ایستادند. وداع تا ساعت ۱۶ ادامه خواهد داشت.
حضور مردم برای وداع با فوتبالیست محبوب خود بیش از انتظار بوده است. چنین مراسم باشکوهی برای آخرین بار حدود ۱۰ سال پیش پس از فوت نسترو کیرشنر، رئیس جمهور آرژانتین برگزار شده بود.
در آرژانتین به مدت سه روز عزای عمومی اعلام شد. مقامات دولتی آرژانتین انتظار دارند حتی در شرایط کرونا بیش از یک میلیون نفر در مراسم وداع با مارادونا شرکت کنند.
مردم در تاریکی شب برای خداحافظی با فوتبالیست محبوبشان به صف ایستادند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *