سامسون باغستانیان مجری خبر ورزشی در گفت و گو با بانی فیلم:

ورزشکار بودن به علاقه ام برای اجرای خبر ورزشی می افزاید

چهره سامسون باغستانیان برای مخاطبان شبکه پرس تی وی چهره ای شناخته شده است. او مجری برنامه معروف «پرس پلاس» و گوینده خبر ورزشی پرس تی وی است.
باغستانیان اصلیتی ایرانی- انگلیسی دارد و از سال ۹۱ با اجرای یک برنامه ترکیبی همکاری خود را با این رسانه شروع کرده و همزمان در وب سایت شبکه نیز فعالیت داشته است. سامسون کار در نیوزروم یا همان تحریریه خبر پرس تی وی را هم با عنوان دبیر خبر سیاسی تجربه کرده است و مدتی را نیز به عنوان دبیر خبر علمی کار کرده ولی از حدود سه سال قبل گویندگی خبر ورزشی را در این شبکه بر عهده دارد.
در ادامه، گفت و گوی ما با سامسون باغستانیان را که از تحصیل در رشته موسیقی تا اجرای خبر ورزشی، راهی طولانی پیموده و اجرای پرانرژی اش جزو اجراهای خوب پرس تی وی است، بخوانید:

 به اجرای خبر در حوزه ورزشی علاقه داشتید که وارد این حوزه در حرفه اجرا شدید؟ رشته تحصیلی تان هم ارتباطی با ورزش دارد؟
– بله خیلی زیاد. من به ورزش علاقه زیادی دارم و انجام فعالیت های ورزشی یا تماشای برخی برنامه های ورزشی مثل برنامه ها و مسابقات فوتبال را بسیار دوست دارم. الان هم بعد از ۶ سال حضور در ایران، علاقه زیادی به ورزش کشتی پیدا کرده ام. این ورزش بسیار جذاب است و ایرانی ها در آن بسیار ماهرانه عمل می کنند. والیبال هم ورزش بسیار جذابی است.
در مورد رشته تحصیلی هم باید بگویم که در رشته موسیقی و آهنگسازی و پس از آن در رشته رسانه در انگلیس تحصیلات خود را به پایان رسانده ام. قطعا تحصیل در رشته رسانه کمک زیادی به کار خبر و گویندگی خبر می کند و از طرفی پراختن به ورزش در رشته های کونگ فو، دو و بدنسازی و علاقه به سایر رشته های ورزشی نیز بر اشتیاق و علاقه من به کار گویندگی خبر ورزشی می افزاید.
 از جذابیت های اجرای خبر در تلویزیون بگویید.
– هر وقت مشغول کار اجرا و گویندگی هستم یاد زمان مدرسه می افتم. در واقع اصلا دوربین ها را نمی بینم و حس می کنم این نگاه مردم است که به شدت بر کار من نظارت دارد. چنین حسی را زمان مدرسه وقتی تئاتر اجرا می کردیم، داشتم و حس خوبی بود. چون ایجاد حرکت و پویایی می کرد و باعث می شد من خیلی دقیق تر و با وسواس بیشتری به کاری که بر عهده ام گذاشته شده بپردازم و نقش را به خوبی ایفا کنم. این موضوع در مورد اجرا در شبکه پرس تی وی قطعا اهمیت فوق العاده ای دارد.
 اجرای شما در برنامه «پرس پلاس» شکل خاصی دارد. هیجان و تحرکی که در اجرا دارید به جذابیت برنامه کمک زیادی می کند.این موضوع را در مورد برنامه پرس پلاس چطور ارزیابی می کنید؟
– پرس پلاس یک برنامه اجتماعی است و بینندگان زیادی دارد. این برنامه به موضوعات مرتبط با زندگی روزمره افراد می پردازد و طراحی پس زمینه و ….ی مناسبی دارد که باعث جذابیت برنامه می شود. البته که برنامه ای حاوی اطلاعات گوناگون و مرتبط با زندگی روزمره نسبت به اخبار سیاسی و اقتصادی بینندگان عام تری دارد و این یعنی اینکه در میان برنامه های هم سنخ خودش جذابیت زیادی برای مخاطبان دارد.
 در مورد همکاری با برنامه «پرس پلاس» و از خاطرات این برنامه بگویید.
– «پرس پلاس» از برنامه های محبوب و پرطرفدار شبکه پرس تی وی است چون در مورد مسائل مختلفی که افراد جامعه در سنین و جایگاه های مختلفی با آن مواجه هستند صحبت می کند. موضوعاتی مثل ازدواج، ارتباطات خانوادگی، خرید کردن و مصرف بهینه منابع مخاطبان زیادی داشت چون به طور مستقیم در مورد زندگی مردم صحبت می کرد و راهنمایی های خوبی به مخاطب ارائه می داد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *