مدیر شبکه:

وضع سریالهای شبکه سه در سال ۹۵ بهتر می‌شود

مدیر شبکه سه سیما معتقد است: روند تولید آثار نمایشی در سازمان صدا و سیما طولانی تر شده که سبب فشرده تر شدن رقابت هاست و این امر در نهایت به نفع مخاطب است.

سید غلامرضا میرحسینی در گفت و گو با ایرنا، در مورد اینکه اکنون سه مرکز یعنی گروه های فیلم و سریال شبکه ها، مرکز امور هنرهای نمایشی و مرکز گسترش فیلمنامه نویسی باید درمورد آثار نمایشی در صدا و سیما تصمیم بگیرند گفت: گروه های فیلم و سریال در شبکه ها توسط مرکز امور هنرهای نمایشی مدیریت می شوند؛ یعنی انتصاب مدیر از سوی آنهاست و با مرکز ارتباط دارند.
وی افزود: با توجه به رویکرد شبکه و نیازهای مخاطب، شبکه ها فیلم نامه ای را مصوب می کنند، یا فیلم نامه های مصوب پیشنهادی را بررسی می کنند تا با نظر شبکه و اتاق فکر برای شبکه انتخاب شود. از مرحله تصویب نهایی کار شبکه و مدیر گروه فیلم و سریال از روند پیش تولید و تولید مطلع می شود. میرحسینی تاکید کرد: ضمن اینکه طرح هایی هم به طور مستقل به گروه فیلم و سریال می رسد که اگر تصویب شود به مرکز امور هنرهای نمایشی و بعد مرکز گسترش فیلمنامه نویسی ارجاع می شود و تصویب نهایی از نظر محتوا و ساختار فیلمنامه صورت می گیرد. در واقع این سه مرکز مکمل هم هستند و ساختار جداگانه ای نیستند.
او گفت: بعضا می دیدیم یک بازیگر در سه سریال همزمان بازی و یک کارگردان همزمان دو کار نمایشی را کارگردانی می کرد؛ این بد نیست اما از نظر نگاه مدیریتی باید با توجه به رویکرد شبکه ها و مدیریت پیام بهترین اثر در حوزه نمایشی تولید شود. او خاطرنشان کرد: شبکه سه که همواره از نظر آثار نمایشی بهترین آثار را داشته، چند ماه است غیر از در حاشیه ۲ برنامه شاخص دیگری پخش نکرده است؛ اما خیلی واکنش منفی از مخاطب نگرفتیم؛ چون آثاری که پخش شد در سطح خوبی بوده است. البته دستمان از نظر نمایش خالی شد که در سال ۱۳۹۵ وضعیت بهتر می شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *