ویژه برنامه «پنجره‌های باز» درباره بسیج

ویژه برنامه «پنجره‌های باز» ششم آذر ساعت ۱۸:۳۰ چرایی و چگونگی صدور تفکر بسیجی را به صورت مستند روایت می کند.
بسیج یک حرکت عمومی و مردمی است و کلمه بسیجی تداعی کننده ارزش های انقلاب، اخلاص، ایثار، فداکاری و از خود گذشتگی است.

به گزارش شبکه رادیویی، ویژه برنامه « پنجره های باز » چرایی و چگونگی صدور تفکر بسیجی، الگو ها و دستاوردهای منطقه ای و بین المللی بسیج ، ارزیابی نقش و کارکرد «نیروهای دفاع ملی» سوریه، حشدالشعبی در عراق، حزب الله لبنان ،. انصارلله یمن را به صورت مستند روایت می کند.

نگاه مبنایی و راهبردی به مقوله بسیج،‌ این نیروی سرنوشت‌ساز را در مرزهای ایران خلاصه نشده است و برای تشکیل بسیج جهان اسلام در دیگر کشورهای اسلامی به صورت نافذ و کارآمد ظهور یافت، به گونه‌ای که هم اینک بسیج منحصر به ایران اسلامی نیست و هسته های مقاومت در تمامی جهان برابر بلوک ظلم و بی عدالتی قد علم کرده اند.

نیروهای مردمی کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، سوریه و یمن با الگو گیری از عمکرد بسیجیان ایران اسلامی توانستند دستاوردهای بزرگی در مبارزه با استکبار جهانی و نوکران منطقه ای آنها بدست آورند.

امروز اگر شاهد پیروزی مقاومت در فلسطین، لبنان و سوریه ،عراق ویمن هستیم تمام آنها الهام گرفته از حرکت بسیج است و صحنه های ایثارگری بسیجیان در دوران دفاع مقدس ، الگوهایی را در کشورهای دیگر شکل داده است و باعث ایجاد تشکل های در این کشورها شده است .

ویژه برنامه «پنجره های باز» کاری است از گروه سیاسی رادیو ایران که به تهیه کنندگی مریم هدیه لو و اجرای زهرا تقی ملا و حضور دکتر محمدعلی مومنی ها معاون بین الملل سازمان بسیج مستضعفین، دکترفضایلی کارشناس سیاسی ، ساعت ۱۸:۳۰ از رادیو ایران پخش می شود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *