پایان نگارش فیلمنامه «کافه پولونیا»، پیش‌تولید در اردیبهشت

عباس رافعی با اشاره به نگارش فیلمنامه «کافه پولونیا» بیان کرد که بعد از درخواست پروانه ساخت قرار است پیش تولید این پروژه را در اردیبهشت ماه شروع کند.

عباس رافعی در گفت و گو با مهر درباره تولید فیلم «کافه پولونیا» و نگارش فیلمنامه آن بیان کرد: نگارش فیلمنامه «کافه پولونیا» به اتمام رسیده است و ما قصد داریم به زودی درخواست پروانه ساخت بدهیم.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه دو تن از بازیگران این اثر ایرانی نیستند و باید اهل لهستان باشد پیش تولید کار ما کمی طولانی خواهد شد. ما باید به لهستان برویم و بازیگران لهستانی را ببینیم.

رافعی با اشاره به مادر و دختری که از لهستان در این فیلم بازی می کنند، اظهار کرد: همانطور که پیش از این توضیح داده شد داستان این فیلم به زمان جنگ جهانی دوم بازمی گردد زمانیکه لهستانی ها در ایران حضور داشتند و دو شخصیت اصلی این داستان هم یک مادر و دختر لهستانی هستند و یک مرد ایرانی هم در داستان وجود دارد که آن را کاری عاشقانه ساخته است.

کارگردان «کافه پولونیا» با اشاره به فضای این فیلم سینمایی اظهار کرد: در این فیلم با کمک دوستان لهستانی نشان می دهیم ایران از دیرباز نقطه امنی بوده است و هنوز هم هست همانطور که در زمان جنگ بسیاری از مردم کشورها به ایران مهاجرت می کرده اند.

کارگردان «فصل فراموشی فریبا» درباره داستان فیلم سینمایی «کافه پولونیا» عنوان کرد: اگرچه این فیلم در دوران جنگ جهانی دوم روایت می شود ولی در این باره نیست بلکه فیلمی درباره عشق و ماندگاری عشق است و به همین دلیل از زمان کنونی شروع می شود و بعد به گذشته می رسد تا یک عبرت تاریخی در فیلم بیان شود.

رافعی در پایان درباره زمان پیش تولید این کار بیان کرد: بعد از دریافت پروانه ساخت سعی داریم در اردیبهشت ماه پیش تولید کار را شروع کنیم.

در خلاصه فیلمنامه اینطور آمده است: هنگام گودبرداری ساختمانی در تهران اسکلت‌های دونفر که یکدیگر را در آغوش گرفته‌اند در کنار ابزار و ادوات جنگ جهانی دوم پیدا می شود که این موضوع سرآغاز کشف معمایی پیچیده می‌شود که با روایت داستان عاشقانه این دو، رازی پنهان از تاریخ معاصر ایران آشکار می‌شود.

تهیه کنندگی این فیلم را مسعود ردایی بر عهده دارد و قرار است یک تهیه کننده لهستانی نیز داشته باشد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *