مدیر گروه فیلم و سریال شبکه یک: برای نوروز پیش رو «پایتخت» نداریم

«پایتخت 5» برای ماه رمضان 95 ذخیره می‌شود؟!

به گزارش بانی‌فیلم، سریال «پایتخت» که در طول سه سری خود همواره در ایام نوروز از شبکه یک پخش می‌شد، در ماه رمضان سال جاری با افزایش به بیش از 20 قسمت توانست هم کنداکتور پر بارتری را برای تلویزیون رقم بزند و هم از حیث مالی، به میزان آگهی‌های بازرگانی بیفزاید. چیزی که ایده‌آل تلویزیون در این دوران بی پولی و مشکل بودجه است و ظرفیتی که برای حضور اسپانسرهای رنگارنگ در «پایتخت» وجود دارد، آنرا به گزینه‌ای مطلوب برای مدیران صدا و سیما بدل کرده. به ویژه اینکه امسال هم شرکت تاژ به عنوان حامی مالی این سریال نقشی پر رنگ در روند داستانی کار داشت. با این وصف، قطعاً پخش آن در ایام ماه رمضان با توجه به افزایش تعداد قسمت‌هایش بهتر از نمایش در ایام نوروز خواهد بود. بی تردید بر همین مبنا مدیر گروه فیلم و سریال شبکه یک به تازگی ساخت سری جدید «پایتخت» را برای نوروز 95 منتفی دانسته است. جالب آنکه تهیه‌کننده این سریال هم در گفت‌وگوی مجزایی از استراحت خود و همسرش صحبت کرده و اینکه برنامه‌ای برای ساخت سری جدید «پایتخت» ندارند، البته فعلاً!
این در حالی است که او و همسرش و در نیمه نخست امسال سریال «میکائیل» را روی آنتن شبکه یک داشتند که از تولیدات نیمه دوم سال گذشته بود و عملاً تنها پروژه این گروه در سال جاري که البته سنگین هم بود، «پایتخت 4» بود.
رحمان سیفی‌آزاد مدیر گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما در گفت‌وگو با تسنیم، از عدم ساخت سریال «پایتخت 5» برای نوروز سال آینده خبر داده و گفته: ««پایتخت» نوروزی نیست. تصمیم برای ساخت این سریال در شبکه یک سیما وجود دارد و سری جدید این سریال و «پایتخت 5» را به تولید می‌رسانیم اما برای عید نوروز آینده نخواهد بود. ما تمایل داریم تا سری جدید «پایتخت» ساخته شود اما باید به یک سوژه و قصه مناسب برسیم. داستانی که برای هر دو یعنی شبکه و تیم تولید جذابیت داشته باشد و شیرینی قصه‌های قبل را نیز برای مخاطب خراب نکند».
الهام غفوری تهیه‌کننده «پایتخت» هم به باشگاه خبرنگاران اين طور گفته: «در حال حاضر هیچ برنامه‌ای مبنی بر ساخت سری پنجم «پایتخت» نداریم. هم اکنون من مشغول به کاری نیستم و در حال استراحتم. به طور صددرصد و قطعی نمی‌توانم اطلاعی راجع به ساخت «پایتخت 5» بدهم، چرا که بعد از کمی استراحت به سفر خواهم رفت. بنابراین در مورد ساخت این مجموعه هیچ نظری نمی‌دهم. تهیه‌کننده پایتخت در مورد فراهم بودن شرایط مساعد برای ساخت این سریال عنوان کرد: شرایط مساعد بستگی به عوامل متعددی دارد، به طور کامل هم اکنون برنامه‌ای برای ساخت نداشته و صحبت‌هایی راجع به آن نشده است».
در اين شرايط تنها اميد تلويزيون براي نوروز 95، فعلاً كلاه قرمزي خواهد بود، مگر آنكه آن هم براي برگشت شروط تازه اي داشته باشد!

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *