پرداخت وام برای شرکت هنرمندان در نمایشگاه‌های خارجی

به گزارش ایسنا، قهرمان غلامی – مدیر تحقیقات بازار و ساماندهی صندوق کارآفرینی امید – درباره ارائه تسهیلات به هنرمندان برای شرکت در نمایشگاه‌های خارجی، به روابط عمومی معاونت صنایع دستی گفت: براساس تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان میراث فرهنگی و این صندوق کارآفرینی بسته شده است، ما به افرادی که برای شرکت در نمایشگاه‌های خارجی و ارائه و عرضه توانمندی‌های صنایع دستی اصیل ایران از سوی سازمان میراث فرهنگی معرفی شوند، تسهیلات ارائه می‌کنیم.
او ادامه داد: این صندوق کارآفرینی آمادگی دارد هزینه‌های حضور در نمایشگاه‌های خارجی را تا سقف ۱۰ میلیون تومان با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه (کارمزد ۴ درصد) با دوره بازگشت ۲۴ تا ۳۶ ماهه پرداخت کند.
غلامی یادآوری کرد: تا کنون حدود ۱۵۰ میلیارد تومان حجم تسهیلاتی است که پرداخت شده یا در حال پرداخت است. در این راستا نیز صندوق کارآفرینی امید برای تداوم این همکاری‌ها اعلام آمادگی می‌کند.
وی تأکید کرد: در ادامه روند همکاری‌های سازمان میراث فرهنگی و صندوق کارآفرینی امید، اداره‌های کل سازمان و صندوق در استان‌ها به‌طور مرتب جلسات تعامل و بررسی طرح‌های رسیده را برگزار می‌کنند تا طرح‌هایی انتخاب شوند که هم بازارمحور باشند و هم در راستای اقتصاد مقاومتی به ایجاد اشتغال برای تعداد زیادی از جوانان و علاقه‌مندان به حوزه صنایع دستی و گردشگری منجر شوند.
مدیر تحقیقات بازار و تسهیلات صندوق کارآفرینی امید بیان کرد: در ادامه این همکاری‌ها و حمایت ۱۰۰ درصدی صندوق از هنرمندان در بیست‌وششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در تهران، در حال حاضر نیز این صندوق برای نمایشگاه صنایع دستی در گرجستان و روسیه که مردادماه امسال برگزار می‌شوند، به افرادی که از سوی سازمان میراث فرهنگی معرفی شده‌اند، تسهیلات ارائه خواهد داد.
غلامی توضیح داد: این صندوق کارآفرینی از سال ۱۳۹۲ طی تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان میراث فرهنگی در حوزه صنایع دستی و گردشگری امضا کرده است، از طرح‌های خرد و کوچکی که با تمرکز روی توسعه زنجیره ارزش کالا و خدمات در دو حوزه صنایع دستی و گردشگری موجب رونق تولید داخلی و تحریک تقاضا برای این هنر صنعت و جذب گردشگر داخلی و خارجی و همچنین توانمندی جوامع بومی و محلی  و تقویت اقتصاد محلی می‌شوند، با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه حمایت می‌کند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *