«پرده سوم، صحنه چهارم» در سالن قشقایی

یوسف باپیری از اجرای نمایش «پرده سوم، صحنه چهارم» و برپایی «کارگاه شکسپیر» در تالار قشقایی خبر داد.
سرپرست گروه تئاتر «تازه» که گروهش قرار است سال آینده براساس برنامه جدید تالار قشقایی پروژه‌ای را اجرا کند، در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره توضیح داد:‌ طبق فراخوانی که سال گذشته برای سالن قشقایی منتشر شد، دو نکته یعنی گروه‌محوری و پروژه‌محوری برای ما حائز اهمیت بود و بر آن اساس پروژه‌ای را طراحی کردیم و برنامه‌ریزی می‌کنیم تا زمانی را سال آینده برای اجرایی کردن طرح خود در اختیار بگیریم.
او با اشاره به برنامه‌ای که در مدت دو هفته قرار است هر گروه در تالار قشقایی مجموعه تئاترشهر از صبح تا شب اجرا کند، گفت:‌ مقدمات پروژه‌ای که در نظر گرفته‌ایم به حدود چهارماه برنامه‌ریزی نیاز دارد و در آن قرار است کارگاهی را با محوریت شکسپیر و فراخوانی که برای حضور تعدادی کارگردان جوان و خلاق و نیز اساتید این رشته ارائه خواهیم کرد، برگزار کنیم.
باپیری توضیح داد: با توجه به اینکه اجرای آثار شکسپیر در ایران در سطح دانشگاه و تئاتر حرفه‌ای بسیار زیاد بوده به دنبال این هستیم تا چگونگی آشنایی ایرانیان با آثار شکسپیر و نگاه کارگردانان ایرانی به آن‌ها را بررسی کنیم. در واقع از آنجا که پیش از انقلاب تعداد اجراهای محدودی از آثار شکسپیر در ایران به صحنه رفته بود تلاش می‌کنیم تا نگاهی را که ایرانیان از گذشته به شکسپیر داشته‌اند تا اجراهای جدید به نحوی بررسی کنیم.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *