پرده نقره ای؛ ریچارد دریفوس

بانی فیلم – گروه سینمای جهان: ریچارد ردیفوس متولد۲۹ اکتبر ۱۹۴۷ بازیگر ۶۸ ساله نیویورکی است. این بازیگر کهنه‌کار که از سال ۱۹۶۴تاکنون در این عرصه فعال است، جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد سال ۱۹۷۷ و جایزه گلدن گلوب و جایزه بفتا را برای بازی در فیلم «دختر خداحافظی» دریافت کرده است. او نامزد جایزه بفتای بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم «آرواره‌ها» در سال ۱۹۷۵بود و نامزدی گلدن گلوب را برای بازی در فیلم «قطعه موسیقی آقای هولاند» در سال ۱۹۹۵ نیز کسب کرد.
نام این بازیگر در شماری از فیلم‌های مشهور جای دارد از جمله «برخورد نزدیک از نوع سوم»، «جیمز و هلوی غول‌پیکر»، «پوزئیدون» و «نه». وی که از بازیگران «قرمز» هم بوده در سال ۲۰۱۵ در سریال تلویزیونی «خانواده تو یا من» دیده شد. او برای سال ۲۰۱۶ نیزفیلم‌هایی در دست ساخت یا اکران دارد که عبارتند از:
«میداف» ساخته ریموند دی فلیتا/ Madoff
زمان اکران: ۲۰۱۶
این سریال که بر مبنای اوج و فرود زندگی برنارد میداف ساخته شده به تجارت او می پردازد که مشاور اقتصادی در بازار سهام بود. برنارد میداف در نیویورک کارگزار بورس ومشاور سرمایه گذاری بود و به عنوان بزرگترین کلاهبردار مالی جهان شناخته می‌شود که با استفاده از ترفند پونزی در مدت ۱۵ سال در حدود ۶۵ میلیارد دلار کلاهبرداری کرد. از او همچنین به عنوان فرانکشتاین امور مالی نیزیاد می‌شود. نویسنده فیلمنامه این مجموعه تلویزیونی بن رابینز است و بلایت دانر و ارین کیومینگز دیگر بازیگران این فیلم هستند.
«کشتن وینستون جونز» به کارگردانی جوئل دیوید مور/ Killing Winston Jones
زمان اکران: ۲۰۱۶/ در مرحله پس از تولید
این فیلم کمدی درباره اتان جونز است. معلم کلاس ششم زبان انگلیسی که ماموریت جدیدی به وی داده می‌شود. او باید یک ورزشگاه به نام پدر سالخورده‌اش بسازد که معلم بازنشسته ورزش است. این در حالی است که یک فرد باید درگذشته باشد تا بتوان این ورزشگاه را به نام او کرد. جاستین ترورو وینترز نویسنده فیملنامه این فیلم است و دنی مسترسون و دنی گلاور دیگر بازیگران این فیلم هستند.
منبع: سایت ای ام دی بی

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *