پرده نقره ای؛ سیِنا میلر

بانی فیلم – گروه سینمای جهان: سیِنا رُز دایانا میلر بازیگر، مدل و طراح فشن بریتانیایی-آمریکایی سال ۱۹۸۱ در نیویورک به دنیا آمد. تنها وقتی او یک سال داشت خانواده‌اش به لندن نقل مکان کرد. او پاسپورت بریتانیایی دارد و همانطور که در مصاحبه‌اش در برنامه «تخت گاز» بی‌بی‌سی هم به جرمی کلارکسون گفت، اولین گواهینامه رانندگی‌اش را در جزایر ویرجین ایالات متحده گرفت.
در سال ۲۰۰۱، او در اولین فیلم سینمایی‌اش یعنی «کنزینگتون جنوبی» بازی کرد و بعد هم یک نقش ثابت در سریال تلویزیونی درام «اِدی زیرک» به دست آورد. در سال ۲۰۰۴، میلر یک نقش مکمل در بازسازی «آلفی» با جود لاو داشت و بعد هم در فیلم «کیک لایه‌ای» کنار دنیل کرِگ بازی کرد. در سال ۲۰۰۵، میلر نقش زن اصلی فیلم «کاسانووا» را مقابل هیت لجر فقید ایفا کرد و بعد هم در «دختر کارخانه» در نقش ایدی سجویک، منبع الهام آثار اندی وارهول ظاهر شد. در سال ۲۰۰۷، میلر نقشی کوتاه در اقتباس متیو وان از «گرد ستاره» داشت و در «مصاحبه» نقش ستاره‌ای را بازی کرد که استیو بوشمی گزارشگر دنبال مصاحبه کردن با اوست. در اواخر ۲۰۰۷ هم او در فیلم «کامیل» مقابل جیمز فرانکو نقش‌آفرینی کرد.
در سال ۲۰۰۸، میلر در نسخه سینمایی رمان «رازهای پیتزبورگ» نوشته مایکل چابون ظاهر شد و با دوستش کیرا نایتلی، فیلم بیوگرافیکی «لبه عشق» درباره دیلن توماس را فیلمبرداری کرد. او در این فیلم در نقش همسر او، کیتلین ظاهر می‌شود. میلر در اقتباس لایو-اکشن ۲۰۰۹ از کمیک‌بوک‌ها و کارتون‌های «جی‌آی جو» با عنوان «جی‌آی جو: ظهور کبرا» نقش بارونس را بازی کرد.
میلر در نمایش «بعد از خانم جولی» پاتریک ماربر کنار کیلین مورفی روی صحنه تئاتر برادوی رفت. در سال ۲۰۱۱، او در تئاتر سلطنتی هی‌مارکت در نمایش «راه شعله» روی صحنه رفت. سال ۲۰۱۲ فیلم «دختر» محصول شبکه اچ‌بی‌او را برای او به همراه داشت که داستان رابطه بین آلفرد هیچکاک و تیپی هدرن بازیگر را تعریف می‌کند. در سال ۲۰۱۴، میلر در فیلم «فاکس‌کَچِر» بنت میلر و «تک‌تیرانداز آمریکایی» کلینت ایستوود بازی کرد. او در «تک‌تیرانداز آمریکایی» نقش تایا کایل همسر شخصیت اصلی داستان با بازی بردلی کوپر را بر عهده داشت.
«مجتمع مسکونی» و «سوخته» دو فیلم ۲۰۱۵ میلر بودند. در اواسط این سال، او فیلمبرداری فیلم درام دهه ۱۹۳۰ بن افلک یعنی «شب‌ها زندگی کن» را آغاز کرد. او در احیای نمایش «کاباره» در برادوی، نقش سالی بولز را بازی کرد. او این نقش را از اما استون تحویل گرفت. علاوه بر این،‌ میلر یکی از اعضای هیات داوران بخش رقابتی فستیوال فیلم کن ۲۰۱۵ بود.
این‌ها پروژه‌های آینده او هستند:
«شهر گمشده زی» ساخته جیمز گرِی / “The Lost City of Z”
زمان اکرانک ۲۰۱۶ / در مراحل پس از تهیه
در سال ۱۹۲۵، یک مکتشف افسانه‌ای بریتانیایی به نام پرسی فاوست وارد جنگل آمازون شد تا بتواند یک تمدن افسانه‌مانند را در اعماق آن پیدا کند. او هرگز بازنگشت. در این فیلم اکشن بیوگرافیکی که بر پایه کتاب دیوید گرن ساخته شده، چارلی هانام نقش پرسی فاوست را بازی می‌کند و سیِنا میلر هم در نقش نینا فاوست، همسر او ظاهر می‌شود. تام هالند، رابرت پتینسون و انگوس مک‌فایدن در دیگر بازیگران فیلم هستند.
«هیپی هیپی شیک» ساخته بیبان کیدرون / “Hippie Hippie Shake”
زمان اکران: ۲۰۱۶ / کامل شده
این فیلم درام کمدی، داستان ماجراجویی‌های ریچارد نویل، مطالعه‌کننده ضدفرهنگ‌های شهر لندن را در پایان دهه ۱۹۶۰ با نقش‌آفرینی کیلین مورفی تعریف می‌کند. در این فیلم که با اقتباس از کتاب خاطرات نویل ساخته شده، کریس او‌داود و درک جکوبی هم نقش‌آفرینی می‌کنند.
فیلم کوتاه «از دیدنت خوشحالم» ساخته و نوشته دوک مریمان / “So Good to See You”
زمان اکران: ۲۱ ژانویه ۲۰۱۶
در این فیلم کمدی درام ۱۰ دقیقه‌ای، میلر و پاتریک کندی نقش یک زوج هنری را بازی می‌کنند که در مسیر رفتن به خانه دوستان ثروتمندشان در حومه شهر نیویورک هستند. آن‌ها آدرس را گم می‌کنند و به خانه دوستان‌شان زنگ می‌زنند. آن‌ها متوجه نمی‌شوند که دستگاه پیغام‌گیر دوستان‌شان دارد صدای‌شان را ضبط می‌کند و حرف‌هایی می‌زنند که بعدا سر میز شام از آن‌ها پشیمان خواهند شد. این یک برداشت کمدی تیره از حقایق دوگانه دوستی است.
«شب‌ها زندگی کن» ساخته بن افلک / “Live by Night”
زمان اکران: ۲۰۱۷ / در حال فیلمبرداری
داستان این فیلم که بن افلک فیلمنامه آن را با اقتباس از رمان دنیس لِهان نوشته، در زمان ممنوعیت الکل و تنباکو در ایالات متحده اتفاق می‌افتد و حول محور گروهی از افراد که در دنیای جرم سازمان‌دهی‌شده دست دارند می‌چرخد. علاوه بر افلک و میلر، از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به اسکات ایستوود، زویی سالدانا، ال‌ فنینگ، برندن گلیسون، کریس مسینا و کریس کوپر اشاره کرد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *