پرده نقره ای؛ مونیکا بلوچی

مونیکا بلوچی زاده ۳۰ سپتامبر ۱۹۶۴، بازیگر ایتالیایی است. وی سال ۱۹۶۴ در یکی از روستاهای اومبریا در ایتالیا به دنیا آمد و پس از اتمام تحصیلات متوسطه برای ادامه تحصیل در رشته حقوق به شهر رفت. او برای کمک هزینه تحصیل به صورت آزاد به کار مد روی آورد و بعد از مدتی تحصیلات دانشگاهی را رها ‌کرد تا تمام وقت به این کار بپردازد.
چهره خاص ایتالیایی او باعث ‌شد تا تهیه‌کنندگان به عنوان بازیگر از او دعوت به همکاری کنند. اولین حضور هالیوودی او در نقش عروس دراکولا در فیلم «دراکولای برام استوکر» ساخته فرانسیس فورد کاپولا بود. درخشش جهانی بلوچی اما با فیلم «مالنا» ساخته جوزپه تورناتوره در سال ۲۰۰۰ رخ داد و او توانست بدون داشتن دیالوگ و تنها با حرکات بدن و صورت خود تا حد یک ستاره بدرخشد. «آستریکس و اوبلیکس» در سال ۲۰۰۲ در نقش کلئوپاترا، «اشک‌های خورشید» در سال ۲۰۰۳ و «مصایب مسیح» در سال ۲۰۰۴ از دیگر فیلم‌های مشهور اوست.
مونیکا بلوچی که مادر دو دختر به نام‌های دیوا و لئونیه است، سال ۲۰۱۵ با بازی در فیلم جدید مجموع جیمز باند یعنی «اسپکتر» حسابی در خبرها جای داشت. او در فیلم «ویله ماری» نیز بازی کرد.
این بازیگر ایتالیایی برای سال ۲۰۱۶ یک فیلم در دست اکران دارد:
«در راه شیری» ساخته امیر کاستاریکا/ On the Milky Road
زمان اکران: ۲۰۱۶/ در مرحله پس از تولید
این درام صربی داستانی جنگی را روایت می کند که در دل آن عشق جوانه می‌زند و یک زندگی گوشه‌نشینانه را به انتخاب شخصیت اصلی بدل می‌کند. این فیلم بر مبنای فیلمنامه‌ای به قلم کارگردان ساخته شده و امیر کاستاریکا خود در کنار بلوچی و سرگی تریفونوویچ در این فیلم نقش‌آفرینی کرده است.
منبع: سایت آی ام دی بی

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *