«پوست» در انتظار پایان کرونا

فیلم سینمایی «پوست» ساخته برادران ارک که پیش از این گمانه زنی‌هایی مبنی بر اکران آنلاینش بود قرار است تا پایان دوران کرونا اکران خود را به تعویق بندازد، بنا بر اعلام تهیه کننده این فیلم اکران در سینما‌ها را بعد از پایان کرونا آغاز خواهد کرد و برنامه‌ای برای اکران آنلاین ندارد.
به گزارش میزان، قاچاق اکثریت آثار اکران شده در چرخه اکران آنلاین باعث شده تا بسیاری از کارگردانان نسبت به اکران آثارشان در این مدیوم بدبین باشند، مدیومی که با وجود نبود حق کپی رایت باعث ورشکستگی بسیار از سینماگران و همچنین تهیه کننده شده است.
فیلم سینمایی «پوست» ساخته بهمن و بهرام ارک کارگردانان جوان سینمای ایران در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد، فیلمی که در بخش نگاه نو پذیرفته شد و توانست با نقد بسیار مثبت اهالی رسانه و منتقدین روبرو شود.
موضوع این فیلم عشق، جادو و خرافه پرستی است و درباره خانواده‌ای است که شامل یک مادر و پسر هستند و زندگی آن‌ها به دلیلی دچار مشکل می‌شود. از نکات جالب این فیلم می‌توان به ساخت آن در ژانر وحشت اشاره کرد، اتفاقی که طی سالهای گذشته می‌تواند به نوع خود اتفاقی جذاب باشد.

حضور این فیلم در چرخه با توجه به ژانر ساخت آن یعنی ژانر وحشت می‌تواند اتفاقی جذاب برای سینماهای بدون مخاطب باشد، البته ساختار فیلم پوست، زبان آن و نوع روایت ممکن است قشر خاصی از علاقمندان به سینما را به خودش جذب نماید.

این دو کارگردان جوان سینما سه سال پیش با ساخت فیلم کوتاه «حیوان» موفقیت‌های بسیاری در داخل و خارج از کشور کسب کردند. فیلم کوتاه حیوان از تولیدات آموزشی هنرجویان مدرسه ملی سینمای ایران در بخش «سینه فونداسیون» جشنواره کن در رقابت با فیلم‌هایی از کشور‌های اسلواکی، برزیل، ژاپن، هند، فرانسه، آمریکا، آرژانتین، بریتانیا و تایوان و بلژیک موفق به کسب جایزه دوم این بخش از جشنواره کن شد.
از دیگر نکات بارز این فیلم سینمایی می توان به عدم حضور سلبریتی‌ها و چهره های معروف سینمایی اشاره کرد. در این فیلم از بازیگران تبریزی استفاده شده است و طبق گفته بهرام ارک این فیلم به زبان ترکی ساخته شده است. باید دید که اولین فیلم بلند برادران ارک در چرخه اکران بعد از کرونا چه سرنوشتی را پیدا می کند.

امید والا، عاشیق، ولی عبدی، فاطمه مسعودی فر، جواد قامتی، محمود نظرعلیان، صدیقه دریانی، وحید شیرزاد، نرجس دلارام، داود نورپور، ابراهیم دهقان زاده، داود مظلومی رواسانی، هادی افتخارزاده، صمد دلنواز، وحید دلنواز، محمد شامی بازیگرانی هستند که در پوست به ایفای نقش پرداخته اند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *