پولاد کیمیایی: سینمای من متأثر از پدرم است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، تعداد پدر و پسرهای سینمایی ایران زیاد است اما اگر بخواهیم با نگاه دقیق‌تری از پسرانی که هوشمندانه راه پدر را ادامه دادند نام ببریم به تعداد انگشت شماری برمی‌خوریم، در سال گذشته علی ملاقلی پور فرزند مرحوم رسول ملاقلی پور و سام قریبیان فرزند فرامرز قریبیان از شاخص‌ترین پسرهایی بودند که فیلم‌های «قندون جهیزیه» و «۳۶۰ درجه» را ساختند و اتفاقاً این دو فیلم در بخش بین الملل سی و سومین دوره جشنواره فجر با استقبال خوبی مواجه شد.
امسال پولاد کیمیایی فرزند مسعود کیمیایی کارگردان صاحب سبک ایران وارد وادی کارگردانی شده است و تصمیم دارد راه پدر را ادامه دهد؛ پدر او هم با تهیه کنندگی اولین ساخته پسرش حمایت همه جانبه‌اش را از او اعلام کرد.
«معکوس» اولین عنوان فیلم سینمایی پولاد کیمیایی است و طبق اخبار منتشر شده قرار است دری جدید به روی سینمای ایران باز کند و پس از مدت ها قهرمان را به سینمای ما بازگرداند؛ به همین علت گفتگویی با پولاد کیمیایی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:
در حال حاضر فیلم سینمایی «معکوس» در چه مرحله‌ای قرار دارد؟
– در حال حاضر یک هفته از شروع فیلمبرداری ما گذشته است و توانسته‌ایم ۱۵ دقیقه مفید و قابل پخش را تولید کنیم.
کمی در مورد موضوع و ژانر این فیلم توضیح دهید.
– در واقع «معکوس» شامل دو قسمت متفاوت می شود در قسمتی ما یک درام خانگی و سنتی را روایت می‌کنیم و در قسمت دیگر بحث اکشن فیلم را داریم که ۴۵ روز مجزا را برایش برنامه ریزی کرده‌ایم.
«معکوس» دو زمان متفاوت را نمایش می دهد؟
– نه، این فیلم در زمان حال است و تنها یک بخش اکشن و ملتهب داریم که زحمت اصلی این بخش با گروه جلوه‌های بصری و میدانی است و در سمت دیگر قاب های آرام داریم؛ در واقع هدف ما در این فیلم ایجاد نوعی تضاد است.
گویا قرار است شما دوباره قهرمان را به سینمای ما بازگردانید؟
– من تمام تلاشم را می‌کنم که این اتفاق بیفتد (باخنده).
در سینمای ما نبود قهرمان کم کم دارد به یک مشکل جدی تبدیل می شود؛ درست است؟
– بله، سینمای ما به شدت به قهرمان نیاز دارد، ما در حال حرکت به سمت خنثی شدن هستیم و تمام آثار سینمای کنونی تقلیدی از گونه‌های موفق قبلی است، من واقعاً نمی‌دانم فیلم هایی که پایان باز دارند بر چه اساسی ساخته می‌شوند و چه قاعده‌ای را دنبال می‌کنند به نظر من همین پایان های باز و نبود قهرمان بیشترین لطمه را به سینمای ما می‌زند.
نقش اول شما را «رضا یزدانی» بازی می کند؟
– بله، دلیل انتخاب رضا برای ایفای این نقش قابی است که مخاطب در ذهنش از او دارد و آن پیش زمینه ذهنی به ارتباط بیشتر مخاطب با نقش او در فیلم کمک زیادی می‌کند.
حدوداً فیلمبرداری و مراحل تولید کار تا چه زمانی طول می‌کشد؟
– ما دو ماه پیش تولید و دو ماه کار کامپیوتری بر روی فیلم داریم.
پس باید منتظر اکران آن در جشنواره فیلم فجر باشیم؟
– ان شاءالله ما همه سعی خود را می‌کنیم که «معکوس» را به جشنواره برسانیم.
پولاد کیمیایی ادامه دهنده راه پدرش است؟
– من که فکر نمی‌کنم بتوانم موفقیت‌های پدر را تکرار کنم زیرا پدرم یک نمونه خاص کارگردانی بوده و هست، اما تمام تلاش خود را می‌کنم که به سینمایی نزدیک شوم که تحت تأثیر سینمای پدرم باشد و به این شکل راه او را ادامه می‌دهم.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *