پیش بینی کرونا، ۹ سال قبل در «شیوع»

بانی‌فیلم: با فراگیری ویروس کرونا و درگیر شدن بسیاری از کشورهای جهان به بیماری کووید۱۹، ناخودآگاه بازهم بحث فیلم مهیج «شیوع» ساخته تحسین‌برانگیز کارگردان مطرح سینما یعنی استیون سودربرگ به میان کشیده شده! «شیوع» داستان بسیار شبیه به انتشار ویروس کرونا دارد؛
به گزارش ایندی وایر، سودربرگ کارگردان فیلم «شیوع» در مورد مشابهت‌های این فیلمش با وضعیت امروز جامعه کرونازده می‌گوید: «تماشای واکنش‌ها و پاسخی که همه مردم در زندگی واقعی‌شان به ویروس کرونا می‌دهند «دیوانه کننده» است.»
این فیلمساز صاحب سبک در توضیح بیشتر می‌گوید: «بسیاری از رفتارهای انسان‌ها برایم واقعاً جالب است؛ رفتارهایی که هنگام ساخت فیلم «شیوع» حتی به آنها فکر نمی‌کردیم. اینکه ما تا چه اندازه غیرمنطقی هستیم!»
گفتنی‌ست فیلم سینمایی «شیوع»(۲۰۱۱) با بازی مت دیمون، ماریون کوتیار، جود لا، گویینت پالترو و کیت وینسلت، داستان سرایت یک نوع ویروس در جامعه را می‌گوید؛ زنی جوان به پس از بازگشت از هنگ کنگ به شیکاگو، هنگام سوار شدن به هواپیما، علائم سرماخوردگی دارد او پس از بازگشت به خانه دچار بیهوشی شده و در بیمارستان می‌میرد. پزشکان علت مرگش را نمی‌دانند.. برخی از گزارش‌های از دیگر کشورها حکایت از مرگ‌های مشابه چندین نفر دیگر بر اثر ویروسی ناشناخته می‌دهد. شیوع این ویروس به شکل اپیدمی در سراسر جهان منتشر می‌شود و نسل بشر را در خطر قرار می‌دهد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *