چرا فارابی ۸ فیلم در کن عرضه می‌کند؟

امیر اسفندیاری در خصوص پخش ۸ فیلم توسط بنیاد سینمایی فارابی در کن گفت: تا بخش خصوصی فعال که پاسخ کل فیلم‌های سینمای ایران را بدهد نداشته باشیم، طبیعتا بنیاد سینمایی فارابی نمی‌تواند فیلم‌های زمین مانده را رها کند.
مدیر بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی که در کن حضور دارد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آیین‌نامه‌ای در حال آماده شدن است تا نسبت بخش خصوصی با بخش دولتی مشخص باشد در عین حال باید زمینه مناسب فراهم شود تا فیلم‌ها بتوانند پاسخ‌شان را بگیرند و بخش‌هایی آن‌ها را نمایندگی کند.
اسفندیاری در خصوص حضور ایران در این دوره جشنواره فیلم کن با بیان اینکه چتر سینمای ایران با مدیریت بنیاد سینمایی فارابی فعالیت خود را در بازار بین‌المللی فیلم کن از سر گرفته است، گفت: در زیر چتر سینمای ایران شرکت‌های فیلمیران، پویانمایی اشراق، خانه سینما، جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، سه بخش نوپای خصوصی که پخش فیلم‌هایی چون «آبجی»، «من»، «هاری» و چند فیلم دیگر را بر عهده دارند، حاضر هستند.
این مدیر بین‌الملل ادامه داد: با توجه به برخی از مشکلات پیش‌بینی نشده، شرکت‌های آریا صنعت تخیل، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سبز افرنگ فیلم و به‌نگر علیرغم اقدامات به عمل آمده و تکمیل مراحل ثبت نام در بازار نتوانستند در این رویداد سینمایی حضور پیدا کنند.
وی با بیان اینکه بنیاد سینمایی فارابی با مسوولان جشنواره‌های سینمایی و خریداران خارجی مذاکراتی مستمر دارد، افزود: به روال گذشته برنامه نمایش‌های بازار انجام می‌شود که «سیانور»، «امکان مینا»، «قشنگ و فرنگ»، «سینما نیمکت» از جمله آثار به نمایش درآمده در روزهای گذشته بوده‌اند.
اسفندیاری درباره غیبت ایران در بخش پاویون کن که سال گذشته غرفه‌ای در آنجا تدارک دیده شده بود، گفت: آن چادر هزینه جدا و اضافی به ما تحمیل می‌کرد و نمی‌خواستیم چنین هزینه‌ای متقبل شویم و معتقدیم کاربری چتر بسیار بیشتر خواهد بود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *