چند خبر از شبکه های برون‌مرزی تلویزیون

علی پروین در شبکه الکوثر

علی پروین فوتبالیست پیشکسوت ایران در برنامه «ساحه الریاضیه» معرفی می شود.

به گزارش رسیده ، آیتم معرفی اسطوره های ورزشی ایران در برنامه «ساحه الریاضیه» امشب به معرفی علی پروین فوتبالیست و مربی سابق تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس اختصاص دارد.

برنامه ورزشی شبکه الکوثر در بخش های مختلفی تهیه شده است و در زمان ۲۵ دقیقه شامگاه چهارشنبه ها ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران پخش و تکرار آن در دو زمان ۵:۳۰ و ۱۰:۳۰ روز بعد خواهد بود.

عوامل این برنامه عبارتند از : تهیه کننده و کارگردان هنری : مهدی صالح ، نویسنده : محمد حسن قاسم ، مجری : مصطفی رجاء ، تدوین : سعید طلایی و تصویر بردار : محسن زارع است .

برنامه ورزشی «ساحه الریاضیه» محصول گروه اجتماعی شبکه الکوثر است .

 

محمود جعفری مهمان شبکه سحر می‌شود

برنامه «ما و شما» که پنجشنبه‌ها از سیمای کردی شبکه سحر روی آنتن می‌رود، ۱۹ مهر میزبان محمود جعفری می‌شود.

به‌گزارش رسیده، محمود جعفری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان این هفته مهمان برنامه «ما و شما» سیمای کردی شبکه سحر می‌شود.

ایفاگر نقش معقل، غلام عبیدالله زیاد در سریال «مختارنامه»، به بهانه پخش این مجموعه از سیمای کردی به برنامه «ما و شما» دعوت شده است.

«مختارنامه» اثر داوود میرباقری است و در سال ۱۳۸۹ رای اولین بار از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی پخش شد.

«ما و شما» ساعت ۲۲:۱۵ به‌وقت تهران روانه آنتن می‌شود و در ساعت‌های ۰۲:۱۸، ۱۰:۱۸ و ۱۵:۳۰ روز بعد بازپخش خواهد شد.

 

العالم روایت می کند: داستان شهرهای قدیمی و مهم در جهان «حکایت مدینه»

مجموعه مستندهای «حکایت مدینه» هر هفته از آنتن شبکه العالم پخش می شود.

به گزارش رسیده، «حکایت مدینه» برنامه ای مستندگونه است و هر هفته به معرفی و بیان تاریخچه شهرهای مهم جهان می پردازد.

در برنامه این هفته «حکایت مدینه»، گزارشگر برنامه به جزیره أرواد واقع در شهرستان طرطوس سوریه رفته است.

علی علی، گزارشگر برنامه «حکایت مدینه» با مستندات و تصاویر گویا نشان خواهد داد که با آنکه سوریه سال ها درگیر جنگ بوده است ولی صنعت گردشگری در این کشور و شهرهای قدیمی و باستانی سوریه به جریان افتاده است. در این مستند خواهیم دید که با برقراری امنیت و آرامش در شهرهای سوریه ، توریست ها و مسافران برای بازدید از اماکن تاریخی و دیدنی های سوریه به این کشور می آیند.

جزیره أرواد از حیـث موقعیـت جفرافیـایی و بـه دلیل اینکه یگانه جزیره ای اسـت کـه در بـین جزایـر موجـود، مسکونی به شمار می رود، دارای جایگاه متمایزی است. این جزیــره بزرگتــرین خشــکی صــخره ای در آب های ساحلی دریای مدیترانه در خاک سوریه است.

«حکایت مدینه» برنامه ای تهیه شده در دفتر دمشق است.این برنامه امشب ساعت ۲۰ به وقت تهران پخش و فردا ساعت ۴ بامداد بازپخش می شود.

 

بررسی اخبار رسانه های رژیم اسرائیل در «العین الاسرائیلیه»

مهمترین اخبار پخش شده در شبکه های تلویزیونی رژیم صهیونیستی در برنامه «العین الاسرائیلیه»، بررسی می شود.

به گزارش رسیده، «العین الاسرائیلیه» با پیگیری و دنبال کردن اخبار رسانه های اسرائیل به صورت هفتگی از آنتن شبکه العالم پخش می شود.

مجری این برنامه حنان ضیاء با طرح موضوعات مهم پرداخت شده در رسانه های اسرائیلی با کارشناس مهمان حاضر در استودیو، دروغ پرداری رسانه های اسرائیلی را افشاء و اخبار واقعی را برای مخاطبان خود ارائه می کند.

محورهای برنامه امشب واکنش شبکه های تلویزیونی اسرائیل به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع طراحان حمله تروریستی اخیر اهواز در شرق فرات در سوریه، بازتاب تشکیل دولت جدید عراق در رسانه های اسرائیل و نمایش مضحک و مسخره بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل اختصاص دارد.

«العین الاسرائیلیه» امشب ساعت ۲۱ از شبکه العالم پخش می شود و تکرار آن فردا پنج شنبه ساعت ۱۲ خواهد بود.

 

 

در «هفته نامه» کانال اردوی شبکه جهانی سحر

«هفته نامه»، کانال اردوی شبکه سحر، با بررسی محتوای ۶ مقاله از سایت ها، خبرگزاری ها و نشریات خبری، به زبان های فارسی، انگلیسی ، اردو و عربی به مرور و تحلیل سیاست های حوزه هند و پاکستان پرداخته واز محتوای مطبوعات منطقه و جهان می گوید.

به گزارش رسیده، در «هفته نامه» جمعه ۲۰ مهر این اخبار و مقاله ها واکاوی خواهد شد:از روزنامه عربی زبان «الاخبار» چاپ لبنان، مقاله «وفات مادر عماد مغنیه» بررسی می شود.

از وب سایت ایرانی و فارسی زبان «الوقت»، به مقاله «معمای جمال خاشقجی و سکوت غرب در برابر مرگ حقوق بشر در عربستان» پرداخته خواهد شد.

از مجله آمریکایی و انگلیسی زبان «نشنال اینترست» (National Interest)، مقاله «سفر وزیر خارجه آمریکا به کره شمالی» به بحث گذاشته خواهد شد.

از وب سایت هندی و اردو زبان « د وایر» (The Wire) موضوع داخلی «درگیری اهالی دو ایالت گجرات و اوتارپرادش » انتخاب شده است.

از وب سایت پاکستانی و اردو زبان «دان» مقاله «همکاری اقتصادی چین و پاکستان» (cinpak) مورد بررسی قرار می گیرد.

و در انتها از مجله پاکستانی و اردو زبان «ندای ملت»، بر مقاله «تقدیر از پاکستان در اجلاس سازمان ملل» تمرکز خواهد شد.

این برنامه با حضورحسام الدین مهاجری به عنوان مجری و همچنین احمد عباس به عنوان کارشناس ثابت و محسن روخ دوست در مقام تهیه کننده، تولید شده و جمعه ها در ساعت ۱۷ به وقت تهران به مدت ۲۰ دقیقه روی آنتن کانال اردوی شبکه سحر می رود.

 

تلاش سجاد جاوید برای تحریم حزب ا… لبنان از قاب پرس تی وی

شبکه پرس تی وی در برنامه این هفته «خورشید خواهد دمید» (The Sun Will Rise) به واکاوی تصمیم بریتانیا برای تحریم حزب ا… می پردازد.

به گزارش رسیده، این برنامه با نگاهی به تصمیم احتمالی سجاد جاوید، وزیر کشور انگلیس مبنی بر غیرقانونی و تروریسم اعلام کردن جنبش مقاومت حزب ا… لبنان، نقش حامیان اسرائیل و لابی صهیونیست در انگلیس در اتخاذ این تصمیم را بررسی خواهد کرد.

این برنامه همچنین با مروری بر چرایی غیرقانونی خواندن جنبش حزب ا… در انگلیس و میزان تاثیرگذاری لابی صهیونیسم در تصمیم گیری ها در بریتانیا به گفت و گو پیرامون سخنان سجاد جاوید (که عضوی از گروه دوستان اسرائیل است) مبنی بر قصد حزب ا… برای تسلط بر سرزمین فلسطین و بیرون راندن اسراییل از بیت المقدس خواهد پرداخت.

برنامه «خورشید خواهد دمید» با اجرای روشن محمد صالح جمعه ۲۰ مهر ماه ساعت ۱۸:۰۰ از شبکه پرس تی وی پخش می شود. این برنامه شنبه ساعت ۰۵:۰۰ و ۱۴:۰۰، یکشنبه ساعت ۰۰:۰۵ بامداد و سه شنبه ساعت ۱۲:۰۰ بازپخش می شود.

 

 

«دقت دوچندان» پرس تی وی بر نقش برگزیت در احیای امپراتوری گذشته بریتانیا

برنامه این هفته «دقت دوچندان» (Doubling Down) در شبکه پرس تی وی به بحث و گفت و گو پیرامون مساله جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا خواهد پرداخت.

به گزارش رسیده، این برنامه در پی یافتن پاسخ این سووال است که آیا برگزیت می تواند امپراتوری گذشته بریتانیا را برگرداند و چه نقشی در این زمینه ایفا خواهد کرد.

این برنامه با نگاهی به رای هفده میلیون بریتانیایی به جدایی این کشور از اتحادیه اروپا، دلایل این تصمیم از جمله مسائل تجاری، مهاجرتی و استقلال را مورد نقد و بررسی قرار می دهد.

«دقت دوچندان» در ادامه به نظرات برخی تحلیلگران که دلایل دیگری را برای این انتخاب عنوان می کنند اشاره کرده و بازگشت به گذشته بریتانیا که به عنوان یک امپراتوری بزرگ بر بخش زیادی از جهان تسلط داشت، را به عنوان مهمترین عامل این انتخاب بررسی می کند.

تلاش   مطبوعات، آموزش و پرورش و نماینده هایی همچون بوریس جانسون در ایجاد باوری در میان مردم بریتانیا مبنی بر بهتر بودن وضعیت آنها قبل از پیوستن به اتحادیه اروپا نیز از دیگر مباحثی است که در این برنامه مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد.

«دقت دوچندان» پنجشنبه ۱۹ مهر ماه ساعت ۱۷:۰۰ به مدت ۲۵ دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. زمان بازپخش این برنامه جمعه ساعت ۰۵:۰۰ و ۱۴:۰۰ ، شنبه ۰۸:۰۰ و دوشنبه ۱۶:۰۰ خواهد بود.

 

 

نگاه پرس تی وی به نقش آمریکا در دامن زدن به بحران مالی در سودان

شبکه پرس تی وی با نگاهی به بحران مالی در کشور سودان به بررسی دخالت آمریکا در این کشور و تشدید بحران مالی آن می پردازد.

به گزارش رسیده، برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» (Economic Divide) ضمن مروری بر وضعیت کشور سودان از سال ۲۰۱۱ که درگیر جنک داخلی بوده تا امروز به بحث و گفت و گو پیرامون بحران اقتصادی این کشور آفریقایی و اقدام عمر البشیر مبنی بر اخراج ۱۳ عضو کابینه و جایگزین کردن ۲۱ عضو جدید به منظور رفع این بحران خواهد پرداخت.

این برنامه در ادامه، کاهش تولید نفت سودان طی سال های اخیر به دنبال جدایی سودان جنوبی و تحریم های آمریکا علیه این کشور که ضربه سنگینی به اقتصاد آن وارد کرد و در سال ۲۰۱۷ برداشته شد را مورد نقد و بررسی قرار می دهد.

از دیگر محورهای مورد بحث در برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» می توان به نقش آمریکا در جدایی سودان جنوبی، کاهش ارزش پول این کشور و   اعتراض مردم این کشور به گرانی ها اشاره کرد.

برنامه «شکاف اقتصادی» که کاوه تقوایی اجرا و تهیه کنندگی آن را بر عههده دارد، ساعت ۰۰:۰۳ بامداد جمعه ۲۰ مهر ماه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه نیز شنبه ساعت ۲۳:۰۰ ، یکشنبه ساعت ۰۷:۰۰ و ۱۸:۰۰ و دوشنبه ساعت ۱۰:۰۰ روی آنتن خواهد رفت.

 

 

پرس تی وی و بررسی گسترش شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری

شبکه پرس تی وی در برنامه این هفته «پرسشی ساده» (A Simple Question)، گسترش شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را مورد بحث و گفت و گو قرار می دهد.

به گزارش رسیده، این برنامه که به تهیه کنندگی احمد کابالو روی آنتن می رود ضمن گفت و گو درباره دستور مقامات رژیم صهیونیستی مبنی بر تخلیه روستای خان الاحمر واقع در کرانه باختری تا پایان ماه آینده میلادی برای توسعه شهرک سازی ها، مقاومت مردم این روستا در برابر خواسته صهیونیست ها و تصمیم آنها مبنی بر عدم تخلیه خان الاحمر را مورد بررسی قرار می دهد.

این برنامه همچنین با اشاره به تهدید مردم خان الاحمر از سوی مقامات صهیونیستی به تخریب خانه ها درصورت عدم تخلیه در موعد مقرر به بررسی اقدام غیرقانونی رژیم صهیونیستی در احداث مناطق مسکونی جدید در اطراف بیت المقدس خواهد پرداخت.

نگاهی به اقدامات مناسب برای جلوگیری از شهرک سازی های رژیم صهیونیستی و بررسی صحت یا نادرستی ادعای این رژیم مبنی بر تلاشش برای برقراری صلح نیز از دیگر محورهای مورد بحث در این برنامه است.

برنامه «پرسشی ساده»با اجرای لمبیت آپیک، جمعه ۲۰ مهر ساعت ۲۰:۰۰ به وقت تهران به مدت ۲۵ دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود و تکرار آن شنبه ساعت ۱۲:۰۰ ، یکشنبه ساعت ۱۰:۰۰ ، دوشنبه ساعت ۰۵:۰۰ ، سه شنبه ساعت ۰۰:۰۵ بامداد و ۰۸:۰۰ و چهارشنبه ساعت ۱۴:۰۰ روی آنتن خواهد رفت.

 

هیسپان تی وی ومبارزه بومیان کلمبیا برای حفاظت از فرهنگ

مستند «گارد بومی، جنگجویان هزارساله» که قرار است از آنتن هیسپان تی وی پخش شود، روایتگر داستان گروهی از جوانان بومی منطقه ای در کلمبیاست که برای حفاظت از فرهنگ بومی خود سال هاست در حال مبارزه اند.

به گزارش رسیده، مستند «گارد بومی، جنگجویان هزارساله» به بهانه نشان دادن فعالیت گروهی از مردم منطقه ای در کلمبیا، سعی در به تصویر کشیدن تاریخ بومی این منطقه و اهمیت بومیانی که سال ها جان خود را برای حفاظت از سرزمین خود فدا کرده اند، دارد.

در این مستند به خوبی نشان داده می شود که «گارد بومی» جمعیتی از مردم بومی منطقه ای در کلمبیا شامل کودکان، زنان و بزرگسالانی است که هدفشان مقاومت و وحدت در دفاع از سرزمین های مادریشان و استقلال است. این گارد بومی ساختاری پلیسی نظامی نداشته و در واقع مکانیسمی بشردوستانه و ناشی از مقاوت مردمی به حساب می آید. هدف این گارد، محافظت از فرهنگ آبا و اجدادی و احقاق حقوقشان است.

این مستند از یک سو به بیان تاریخ منشا بومیان و از طرف دیگر به بحران اقتصادی و ماهیتی این اقوام در قرون اخیر و چگونگی مقابله آن ها با تجاوز و غارت فرهنگی با استفاده از تجربیات پیشینیانشان و ادامه حیات آن ها خواهد پرداخت. در ۷ سال گذشته حدود ۱٫۳۰۰ نفر از بومیان در کلمبیا کشته شده اند به عبارتی در هر ۷۲ ساعت یک بومی در این کشور به قتل می رسد. در همین بازه زمانی حدود ۸۰٫۰۰۰ نفر از بومیان از سرزمین های خود به خاطر درگیری های مسلحانه طولانی در قاره آمریکای لاتین آواره شده اند.

گسترش گارد بومی در شهرها و مناطق مختلفی در حال رشد بوده و موفق به ترویج آگاهی بین جوانان و زنان سازماندهی شده در انجمن ها در احقاق هویت، فرهنگ بومی، اقتدار و استقلال سیاسی شده است. این افراد در تلاش اند که علیرغم تمام تهدیدهای تاریخی، با استفاده از روند مقاومت در برابر سازمان های مسلح برای حفظ فرهنگ جوامع خود ایستادگی کنند.

مستند «گارد بومی، جنگجویان هزارساله» به کارگردانی ماریا لورا واسکز در مدت زمان ۲۵ دقیقه، جمعه ۲۰ مهرماه ساعت ۸:۳۰ به وقت تهران از هیسپان تی وی پخش و در ساعات ۱۵:۳۰ و ۲۱:۳۰ بازپخش خواهد شد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *