چند خبر از شبکه های برون مرزی تلویزیون

«هرشب تنهایی» در شبکه سحر
فیلم سینمایی «هرشب تنهایی» به کارگردانی رسول صدر عاملی از کانال آذری شبکه سحر پخش می شود.
داستان این فیلم روایت زندگی زنی به نام عطیه است که نویسنده و مجری یک برنامه رادیویی است. او هر روز به سوالات شنوندگان این برنامه پاسخ می دهد و به آنها توصیه می کند با همسرشان چگونه باشند تا زندگی زناشویی بهتری داشته باشند. عطیه به شهر مشهد مقدس آمده است اما او درگیر مناسبات خود و همسرش است و مشکلی دارد که حل نشدنی است و …
مهدی حسین زاده مدیریت دوبلاژ این فیلم به زبان آذری برای پخش از کانال آذری شبکه سحر را برعهده دارد و بازیگران آن عبارتند از: لیلا حاتمی ، حامد بهداد ، مرجان قره جه ، محسن کریمی و علی بکائیان.
جمعه ۲۶ مهر ساعت ۱۸:۰۰ به وقت تهران «هرشب تنهایی» در مدت زمان ۸۰ دقیقه با تهیه کنندگی سیدکمال طباطبایی بر روی آنتن کانال آذری شبکه سحر است.

 

ویژه برنامه اربعین از کانال کردی شبکه جهانی سحر
ویزه برنامه اربعین تا روز اربعین حسینی از کانال کردی شبکه جهانی سحر پخش می شود.
ویژه برنامه اربعین به تهیه کنندگی علی اکبر اسماعیل زاده با دعوت از کارشناسان مذهبی از فلسفه قیام عاشورا می گوید.
این برنامه همچنین با برقراری ارتباط مستقیم با مرز مهران ، تصاویر جمعیت انبوه زائران حسینی را که مشتاقانه و عاشقانه برای زیارت سرور و سالار شهیدان عازم کربلای معلی هستند، به تصویر درمی آورد.
در این ویژه برنامه همچنین ارتباط مستقیم با خبرنگار اعزای کانال کردی رسول شیخ کانلو در کربلای معلی برقرار می شود تا تصاویر عزاداران حسینی برای جاماندگان راهپیمایی عظیم اربعین به نمایش درآید.
این برنامه همچنین شامل آیتم های مختلفی همچون کلیپ هایی از عاشورا و اربعین ، مداحی و نوحه خوانی برای عزاداری امام حسین(ع) خواهد بود.
مجری برنامه کریم کلاشی فرد است و دکتر صادق پورحیدری کارشناس از قم در خصوص ابعاد زندگی امام حسین(ع) مطالبی را برای مخاطبان کردزبان مطرح خواهد کرد.
دستیاری تهیه نیز بر عهده مهرانگیز شیرازپور است.
ویژه برنامه اربعین در ۵ قسمت ۴۰ دقیقه ای هر شب ساعت ۱۸ به وقت تهران بر روی آنتن کانال کردی شبکه جهانی سحر قرار دارد.

 

ویژه برنامه اربعین حسینی (ع) از شبکه الکوثر
شبکه الکوثر به مناسبت اربعین امام حسین (ع) ویژه برنامه ای با بخش های مختلف بر روی آنتن می برد.
این برنامه مشتمل بر بخش های مختلفی است که عبارتند از: حضور دو کارشناس مذهبی در استودیوی برنامه به نام های الشیخ معدل ابراهیمی و مسعود فکری به عنوان استاد دانشگاه امام صادق (ع) و صحبت در خصوص فلسفه قیام عاشورا و زندگی امام حسین (ع)، ارتباط زنده با شهرهای کربلا ، بیروت و دمشق ، سینه زنی و مداحی با حضور مداح اهل بیت مصطفی رویگر، تواشیح ، میان برنامه هایی با موضوع تغزیه و شبیه خوانی ، ارتباط زنده از صحن مطهر بین الحرمین و ….
ویژه برنامه «الملحمه الزینبیه» شنبه ۲۶ مهر از ساعت ۱۱:۰۰ صبح به وقت تهران شروع و ساعت ۱۶:۰۰ عصر به پایان می رسد.
یوسف تبریزیان اجرای برنامه و فرشید سعیدی تهیه کننده این ویژه برنامه را عهده دار هستند.
«الملحمه الزینبیه» محصول گروه معارف شبکه الکوثر است.

 

 

کاظم هژیر آزاد در شبکه سحر
کاظم هژیر آزاد بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون در برنامه «شما و سحر» از کانال آذری شبکه سحر حضور می یابد.
هژیر آزاد که هم اکنون عضو هیأت مدیره انجمن بازیگران خانه تئاتر ایران است ، از سال ۱۳۴۸ شروع به فراگیری هنر بازیگری کرد. از کارهای به یاد ماندنی او می توان به تحفه ها، آبادانی ها، شب روباه ، تکیه بر باد، مسافر ری، به نام پدر…. و بازی در مجموعه های تلویزیونی سایه همسایه ، تنهاترین سردار ، وکلای جوان ، ولایت عشق ، مختارنامه ، هوش سیاه و …. اشاره کرد.
«سیز و سحر» در مدت زمان ۴۵ دقیقه از بخش های دیگری چون تازه های دوبله ، کلیپ و پاسخ به سوالات مخاطبان کانال آذری تشکیل شده است.
«شما و سحر» چهارشنبه ۲۴ مهر ساعت ۱۸:۰۰ به وقت تهران با اجرای رامتین امن گستر و تهیه کنندگی معصومه ظهیر بر روی آنتن کانال آذری شبکه سحر است.

 

 

وضعیت نابسامان اقتصادی در اسرائیل به روایت پرس تی وی

برنامه این هفته «داخل اسرائیل» (Israel Inside) از شبکه پرس تی وی که به بررسی نشانگان فروپاشی درونی رژیم صهیونیستی اختصاص دارد، به کنکاش وضعیت نامناسب اقتصادی در اسرائیل خواهد پرداخت.
این برنامه با نگاهی به وضعیت نابسامان اقتصادی در اسرائیل و افزایش میزان فقر در میان مردم، افزایش ساعات کار هفتگی به بیش از ۴۶ ساعت در میان خانواده ها و تاثیرات منفی آن بر ساکنان رژیم صهیونیستی را مورد بحث قرار می دهد.
در این برنامه همچنین ضمن مروری بر اختلاف میزان دستمزد دریافتی میان گروه های مختلف در اسرائیل و نابرابری ها در پرداخت حقوق، افزایش ۲۷ درصدی فقر در میان خانوارهای اسراییلی مورد واکاوی قرار خواهد گرفت.
«داخل اسرائیل» به تهیه کنندگی حسین الشیماری چهارشنبه ۲۴ مهر ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران به مدت ۲۵ دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود و تکرار آن پنجشنبه ساعت ۱۵:۰۰، جمعه ساعت ۱۹:۰۰، دوشنبه ساعت ۱۸:۲۰ و سه شنبه ساعت ۲۱:۰۰ پخش خواهد شد.

 

برنامه هیسپان تی وی درباره بولیوی و مسائل اقتصادی جدید آن

تازه ترین اخبار مربوط به اقتصاد آمریکای لاتین به خصوص اقتصاد بولیوی در برنامه «منطقه مالی» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی بررسی می شود.

برداشت های اقتصادی در بولیوی تاثیر زیادی بر پروژه های رئیس جمهور کنونی اوو مورالس گذاشته است. او قصد دارد تا پیروزی را برای چهارمین بار از آن خود کند. احزاب سیاسی در این مرحله که اخرین مرحله مبارزه انتخاباتی قبل از انتخابات اصلی ۲۰ اکتبر است، تبلیغات خود را شروع کرده اند. طبق نظرسنجی روزنامه El Deber نرخی برابر با ۳۶درصد مردم بولیوی بر این باورند که وضعیت اقتصادی خوب است، ۲۷ درصد نظر دارند عادی است. ۴۰ درصد مردم نیز باور دارند که وضعیت فرد و خانواده طی سال آتی کمی بهتر خواهد شد و ۱۵ درصد نیز معتقدند خیلی بهتر خواهد شد.
تولید ناخالص داخلی بولیوی با وجود داده های ناچیز سایر کشورهای منطقه مانند برزیل یا آرژانتین در سال ۲۰۱۹ بیش از ۴ درصد رشد داشته است. این پیش بینی ها با هشدارهای تحلیلگران مخالف درمورد پایان بن بست که ظاهراً اقتصاد بولیوی در آن قرار دارد، مغایر است.
در این قسمت از برنامه «منطقه مالی» می بینیم که چالش های اقتصادی رئیس بعدی دولت کدامند؟ آیا این گفته ها که سرمایه گذاری بخش دولتی و واردات کاهش می یابد، حقیقت دارند؟
برنامه سیاسی- اقتصادی «منطقه مالی» با اجرای ادواردو نودا هر هفته پنجشنبه‌ها با مدت زمان ۲۵ دقیقه، در ساعت ۵:۳۰ (به وقت تهران) برای مخاطبان اسپانیایی زبان هیسپان تی وی روی آنتن می‎رود و تحلیلی از مسائل اقتصادی دنیا و منطقه آمریکای لاتین را برای مخاطبان به نمایش می‎گذارد. بازپخش این برنامه، جمعه ساعت ۲۰:۳۰ و شنبه ساعات ۳:۳۰، ۱۰:۰۰ و ۱۴:۳۰ است.

 

 

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *