چند خبر از صدا و سیما

 

«برداشت ۴»حضور فیلم کوتاه در تلویزیون را بررسی می کند

سومین قسمت از برنامه «برداشت ۴» با پخش نخستین قسمت از میزگرد چالش‌های حضور فیلم کوتاه در تلویزیون از شبکه چهار پخش می‌شود.

به گزارش رسیده، سومین قسمت از مجموعه تلویزیونی «برداشت ۴» برنامه تخصصی فیلم کوتاه، امشب ، دوشنبه ۲۱ اسفند، ساعت ۲۲ با حضور مسعود امینی تیرانی فیلم‌ساز، فیلم‌بردار و رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی فیلم کوتاه و مهدی روشن روان مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما از شبکه چهار به نمایش درخواهد آمد.

در میرگز این برنامه مسعود امینی تیرانی و مهدی روشن روان در خصوص چالش‌ها، موانع و راه‌کارهای حضور مستمر فیلم کوتاه در تلویزیون به بحث و گفت و گو خواهند پرداخت. این میزگرد مفصل که اجرای آن را هادی علی‌پناه برعهده دارد در سه قسمت تهیه شده است که قسمت نخست آن در برنامه امشب و دو قسمت دیگر در برنامه‌های آتی «برداشت ۴» به نمایش درمی آید.

در این قسمت کتایون پرمر یکی از چهره‌های جدید فیلم کوتاه به عنوان مهمان فیلم‌ساز برنامه حضور خواهد داشت و بخش‌هایی از فیلم‌های وی پخش می شود.

همچنین انیمیشن کوتاه «یکسان» به کارگردانی دنیل مارتینز و رافا کانو مندز، برنده بیش از ۸۰ جایزه بین‌المللی و با سابقه حضور در بیش از ۱۵۰ جشنواره در سراسر جهان نیز پخش خواهد شد.

همچینین دراین برنامه نخستین بخش آموزشی «پخش و عرضه فیلم کوتاه در جشنواره‌های بین‌المللی» با حضور محسن خدابخشی تقدیم مخاطبان می شود. در این بخش که یکی از قسمت‌های ثابت برنامه در قسمت‌های آتی خواهد بود اصول اولیه‌ای که فیلم‌سازان باید برای عرضه بین‌المللی فیلم‌های خود به آن توجه داشته باشند آموزش داده می شود.

در بخش آموزشی برنامه نیز همچون دو قسمت پیشین روش‌های ساخت فیلم کوتاه، همچون فیلم‌نامه‌نویسی، دوبله و فیلم‌سازی برای مخاطبان آموزش داده خواهد شد.

کارگردان این برنامه عماد خدابخش است و تهیه‌کنندگان آن الهام عادلی و عماد خدابخش هستند.

 

 

«به اضافه مستند» بررسی می‌کند؛ آیا خودروهای خارجی تصادفات را کم می‌کند؟

پنجاه و هفتمین قسمت از برنامه «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «فرهنگ عبارت‌ است از» ساخته مختار نامداری بر روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

به گزارش رسیده، در این قسمت و پس از پخش مستند، سرهنگ سید هادی هاشمی، فرمانده سابق راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و سردار سید تیمور حسینی، رئیس دانشکده علوم و فنون راهور مهمان برنامه خواهند بود و به بررسی علل تصادفات جاده‌ای، خطاهای انسانی در بروز این رخداد و نقایص فنی اتومبیل‌های داخلی خواهند پرداخت. هم‌چنین در مورد موضوع این مستند یعنی ورود اتومبیل‌های خارجی به کشور، حرف‌های ناگفته‌ای بیان خواهد شد. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و آرش خوشخو به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «فرهنگ عبارت است از»، نگاهی متفاوت به حوادث و تصادفات جاده‌ای در کشور دارد. این مستند با نگاه به ۹ هنرمند سرشناسی که در این تصادفات جان خود را از دست دادند، سیر تحولی ورود اتومبیل به ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد.

در این مستند، بخش‌هایی از تصاویر آرشیوی مربوط به تصادفات جاده ای کشور به نمایش درمی‌آید. هم‌چنین تلاش دارد تا فرهنگ صحیح رانندگی را مورد بررسی قرار بدهد.

مستند «فرهنگ عبارت است از» در یازدهمین جشنواره سینما حقیقت حضور داشت و به نمایش درآمد. کارگردان این مستند مختار نامداری است و به سفارش شبکه مستند تولید شده است. این مستند برای اولین بار از صدا و سیما و برنامه «به اضافه مستند» پخش خواهد شد.

«برنامه به اضافه مستند با اجرای سید محمدعلی صدری‌نیا، تهیه کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان سه‌شنبه ۲۲ اسفند ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه ساعت ۹ و جمعه ۲۵ اسفند ماه ساعت ۱۳:۳۰ است

 

استقبال «ایران» از نوروز ۱۳۹۷ در شبکه پرس تی وی

برنامه هفتگی «ایران» در شبکه پرس تی وی با ویژه برنامه نوروزی به استقبال بهار طبیعت خواهد رفت.

به گزارش رسیده، «ایران» آخرین برنامه سال ۹۶ (یکشنبه ۲۷ اسفند ماه) به معرفی آداب و رسوم استقبال از بهار در خانواده های ایرانی اختصاص دارد.

در این برنامه با حضور در سطح شهر و تهیه گزارش از شور و شوق مردم در حال خرید مایحتاج عید نوروز به موضوعاتی مانند خانه تکانی، خرید عید، هفت سین و پختن سبزی پلو با ماهی به عنوان غذای شب عید اشاره می شود.

برنامه «ایران» دو ویژه برنامه نیز برای ایام عید نوروز در نظر گرفته است. در این راستا یک برنامه به معرفی تقویم جلالی، آیین های مربوط به سفره هفت سین و فلسفه هر یک از اجزای این سفره و آداب و رسوم ایرانیان در زمینه انتظار برای تحویل سال اختصاص دارد. ویژه برنامه دوم نیز به معرفی سنت های دیرینه ایرانیان در زمینه گردش در طبیعت در این ایام و مراسم مربوط به سیزده بدر (روز طبیعت) می پردازد.

برنامه های یاد شده برای پخش از شبکه هیسپان تی وی نیز آماده و برای مخاطبان اسپانیایی زبان پخش خواهد شد.

برنامه «ایران» از تولیدات واحد هنری شبکه پرس تی وی، یکشنبه هر هفته ساعت ۱۹:۰۰ به وقت تهران به مدت ۲۵ دقیقه از این شبکه پخش می شود و  تکرار آن دوشنبه ساعت ۱۲:۰۰ ، سه شنبه ساعت ۱۸:۰۰ ، پنجشنبه ساعت ۰۵:۰۰ ، جمعه ساعت ۰۰:۰۳ بامداد و شنبه ساعت ۰۷:۰۰ روی آنتن می رود.

 

روزنامه نگار مشهور مکزیکی مجری هیسپان تی وی شد

خولیو آستیرو نویسنده و خبرنگار چپ گرای مشهور مکزیکی اجرای ویژه برنامه شبکه هیسپان تی وی به بهانه انتخابات ریاست جمهوری در مکزیک را به عهده گرفت.

به گزارش رسیده، آستیرو که به اذعان مجله معتبر فوربس، جزو ۱۳ خبرنگار تاثیرگذار شبکه های اجتماعی در مکزیک به شمار می آید، اجرای این برنامه را که مراحل مقدماتی تولید را می گذراند، انجام می دهد.

برنامه های تحلیلی خبری شبکه هیسپان تی وی به دلیل اهمیتی که در بین شبکه های اسپانیایی زبان دارند، از استقبال فراوانی برخوردارند و به همین دلیل این شبکه قصد دارد تا به بهانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۸ در برخی کشورهای آمریکای لاتین، این رویداد ها را پوشش داده و بنا بر اهمیت این انتخابات، تولید ویژه برنامه هایی را در دستور کار خود دارد.

یکی از این ویژه برنامه ها قرار است به حاشیه های فراوانی که در زمان انتخابات مکزیک در این کشور اتفاق می افتد بپردازد، همچنین قصد دارد برای مخاطبان خود تبیین کند که با وجود همه این حاشیه ها چه اتفاقاتی بوجود می آید تا یک نفر از بین کاندیداهای ریاست جمهوری، از طرف مردم انتخاب می شود.

تولید این ویژه برنامه از اواخر ماه مارس(اسفندماه) در مکزیک شروع شده و پخش هفتگی آن از هیسپان تی وی تا برگزاری انتخابات ادامه پیدا می کند.

 

 

اعتیاد به بازی های کامپیوتری موضوع یک نمایش جدید رادیویی

نمایش رادیویی «اختلال» با موضوع اعتیاد به بازی های کامپیوتری از رادیو نمایش پخش می شود.

به گزارش رسیده،موضوع این نمایش رادیویی که اکبر خرد چشم آن را نوشته درباره یک کارمند بانک است که به تازگی ازدواج کرده و اعتیاد او به بازی های کامپیوتری باعث ناراحتی اطرافیانش شده است.

در اختلال هنرمندانی چون رحمان باقریان، فریبا متخصص، سعیده فرضی، علی میلانی، احمد گنجی، معصومه عزیز محمدی، ماندانا اصلانی، بیتا خارستانی، مجید سهرابی، فریبا طاهری، کرامت رودساز ، مهرخ افضلی، محمد پورحسن  و تعداد دیگری از هنرمندان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو به ایفای نقش می پردازند.

این سریال رادیویی به کارگردانی: مهرداد عشقیان، تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، گویندگی : امیر فرحان نیا ، صدابرداری: حیدر صفدری و افکت محمدرضا قبادی فر هر روز  ساعت ۱۸:۴۵ از رادیو نمایش پخش می شود.

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *