چند خبر از صدا و سیما

تصویرگر شکرستان مهمان «کتاب باز»
امشب ‌‌دوشنبه ۱۱ آذر ماه، سروش صحت در برنامه «کتاب‌باز» ساعت ۲۰ میزبان میثم برزا، تصویرگر، نقاش، طراح گرافیک و ایده‌پرداز است.

امشب ‌‌دوشنبه ۱۱ آذر ماه، سروش صحت در برنامه «کتاب‌باز» ساعت ۲۰ میزبان میثم برزا، تصویرگر، نقاش، طراح گرافیک و ایده‌پرداز است.

میثم برزا متولد شهریور ١٣۶٣ تهران و فارغ التحصیل کارشناسى رشته نقاشى دانشگاه هنر شاهد است. او از سال ۱۳۸۵ بطور حرفه‌ای وارد دنیای تصویرگرى و انیمیشن شده است و تا کنون با ناشرانی نظیر: طلایى، آینده‌سازان، رشد نوجوان، رشد دانش آموز، همشهرى بچه ها، دانستنیها، امیر کبیر و چند ناشر دیگر همکاری کرده است. او همچنین با نشریات خارجی comicroad کلمبیا در زمینه کمیک استریپ و Comic-books IDW Publishing USA و FUBAR Comic-books USA همکاری دارد.

برزا تاکنون در زمینه طراحى فضا، شخصیت و استورى برد در انیمیشن‌هایى نظیر «شکرستان»، «شجاعان» در زمینه استورى برد و استورى برد انیمیشن «انتراکت» و طراحى شخصیت‌هاى آن همکارى داشته است و تصویرگر کتاب‌های متعددی بوده است.

«کتاب‌باز» به تهیه‌کنندگی محمدرضا رضاییان و اجرای سروش صحت، شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ از شبکه نسیم پخش می‌شود.

 

تعبیر رویای آمریکایی در مستند «پایان بازی»

مستند جنجالی «پایان بازی» در برنامه این هفته «به اضافه مستند» اکران و بررسی خواهد شد.

جدیدترین قسمت از فصل سوم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «پایان بازی» به کارگردانی سید حامد قاسمی از شبکه مستند پخش خواهد شد. در این قسمت و پس از پخش اثر، ابراهیم متقی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و علی رهجو یکی از نویسندگان و کارگردانان مستند پایان بازی مهمان میز کارشناسی برنامه خواهند بود و به بررسی موضوع این فیلم مستند از دید کارشناسان می‌پردازند. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «پایان بازی» روایتی دقیق و مستند از زندگی در آمریکا، وضعیت معیشتی مردم این کشور و رویای هالیوودی از آن است و چهره واقعی ایالات متحده را به تصویر می‌کشد. همچنین در این فیلم مستند با پژوهشی عمیق نشانه‌های افول همه جانبه آمریکا به تصویر کشیده است و فکت‌های دقیقی نسبت به این مساله از دیدگاه اندیشمندان و کارشناسان بین‌الملل ارائه شده است.

این فیلم مستند با پژوهشی دقیق و با درنظرگیری نظرات کارشناسان تلاش کرده است تاریخ آمریکا، اوج و افول آن را در ۳ فصل «یک رویا، یک امپراطوری و یک فروپاشی» به نمایش دربیاورد.

این مستند که در مرکز بسیج صداوسیما تولید شده است، به مناسبت ۱۳ آبان و روز مبارزه با استکبار جهانی رونمایی شد و حالا همزمان با روز دانشجو برای اولین بار در شبکه مستند و برنامه «به اضافه مستند» به نمایش درخواهد آمد. این قسمت از برنامه روز سه‌شنبه ۱۲ آذر ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۱۳ آذر ساعت ۹ و جمعه ۱۵ آذر ساعت ۱۳:۳۰ است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت ۲۰:۳۰ به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

 

آنالیز خودروهای الکتریکی در «چرخ»
شصتمین قسمت فصل ششم «چرخ» ساعت ۱۹ امروز، دوشنبه ۱۱ آذر، با موضوع خودروهای الکتریکی از شبکه‌ی چهار پخش خواهد شد.
در این برنامه محمود حاج‌زمان به‌عنوان مجری-کارشناس میز فناوریِ «چرخ» با دکتر ایمان شریفی، استادیار دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره‌ی خودروهای الکتریکی گفت‌وگو خواهد کرد.
خودروی برقی یا خودروی الکتریکی به خودرویی گفته می‌شود که از باتری‌های قابل شارژ به عنوان منبع انرژی، و از موتور الکتریکی به‌عنوان نیروی محرکه استفاده می‌کند. ایالت متحده‌ی آمریکا تا سال ۲۰۱۵ بیشترین سهم جهانی فروش خودروهای برقی را به خود اختصاص داده بود اما چین در سال ۲۰۱۶ با حدود یک سوم سهم جهان، بیشترین سهم خودروهای برقی را دارا شد. چین با بیش از ۲۰۰ میلیون دوچرخه‌ی برقی، سه تا چهار میلیون وسیله‌ی نقلیه‌ی برقی کم‌سرعت و بیش از ۳۰۰ هزار اتوبوس برقی، تاکنون پیشتاز جهانی در برقی کردن دیگر روش‌های حمل‌ونقل هم بوده است. با وجود اینکه خودروهای هیبریدی به بازار خودرو ایران هم راه یافته‌اند اما به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم و ارزان و در دسترس‌تر بودن سوخت‌های فسیلی، مصرف‌کنندگان این خودروها در کشور بیشتر از منبع انرژی سوخت فسیلی استفاده می‌کنند.
در بخش روایت خبری، مائده‌ گیوه‌چین، مهم‌ترین خبرهای روز دنیای دیجیتال را مرور خواهد کرد. گزارش محمدحسین جهان‌پناه از آزمایشگاه آزمون و ارزیابی تجهیزات شبکه و امنیت دانشگاه صنعتی امیرکبیر بخش دیگری از شصتمین قسمت برنامه‌ی «چرخ» خواهد بود.
مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.
«چرخ» روزهای، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

 

بررسی اینترنت ملی و تجربه های موجود در سایر کشورها

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» با موضوع «بررسی اینترنت ملی و تجربه های موجود در سایر کشورها»، دوشنبه شب از شبکه افق پخش می شود.

مهمان برنامه دوشنبه شب «جهان آرا»، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خواهد بود.

گفت وگوی امیرحسین ثابتی مجری این برنامه و سردار جلالی، پیرامون مسئله اینترنت ملی و تجربه های موجود در سایر کشورهاست.

«جهان آرا» ساعت ۲۲ به صورت زنده از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم ساعت ۱۷:۳۰ روز بعد روی آنتن می رود.

 

«داخل اسرائیل» روی آنتن هیسپان تی وی؛ چپ گراها را معرفی کنید!

برنامه «داخل اسرائیل» (Dentro de Israel) از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی، در این قسمت به اقدامات رژیم صهیونیستی علیه چپ گرا ها و راه اندازی وب سایتی برای معرفی این افراد می پردازد.
برنامه «داخل اسرائیل» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی به موضوعات حقیقی مربوط به نابودی درونی اسرائیل می پردازد و در این قسمت می بینیم رژیم اسرائیل برای مقابله با اقدامات بین المللی علیه ظلمی که می کند، سازمان اطلاعاتی راه اندازی کرده است تا جلوی هراقدامی علیه خودش را بگیرد!
یک سازمان صهیونیستی تندرو اعلام کرده است که این وب سایت جدید اسامی اساتید ضدصهیونیست و چپ گرای دانشگاه های اسرائیلی را منتشر می کند و دانشجویان را به شکایت از اساتیدی که موعظه های ضد اسرائیلی دارند، دعوت کرده است. وب سایت (Im Tirtzu) مستقر در اسرائیل و تحت حمایت رژیم تل آویو است. این وب سایت دانش آموزان و دانشجویان را تشویق می کند در صورتی که معلمانشان با سیاست های اسرائیل مخالف هستند، گزارش دهند.
«داخل اسرائیل» به تهیه‎کنندگی حسین الشیماری و محصول پرس تی وی، با زبانگردانی اسپانیایی، سه شنبه ساعت ۵:۳۰ و ۱۴:۳۰، چهارشنبه ساعت ۴:۳۰ به مدت ۲۵ دقیقه از شبکه هیسپان تی وی پخش می‎شود. زمان تکرار این برنامه پنجشنبه ساعت ۱۰:۳۰ و جمعه ساعت ۱۳:۳۰ است.

 

پرس تی وی می پردازد؛راستی آزمایی ادعای آمریکا درخصوص عدم تحریم دارو

بررسی و راستی آزمایی ادعای آمریکا مبنی بر تحریم نبودن مبادلات غذا و دارو و تاثیرات غیرانسانی نرسیدن برخی اقلام دارویی بر سلامت و کیفیت زندگی ایرانیان در برنامه این هفته «ایران امروز» (Iran Today) صورت می گیرد.

این برنامه با مروری بر خبر اخیر مبنی بر مرگ ۱۵ کودک مبتلا به بیماری EB (بیماری پروانه ای) در ایران به دلیل تحریم های آمریکا و ترس شرکت های دارویی از ارسال کالا به ایران به بررسی آثار پیدا و پنهان تحریم های آمریکا بر سلامتی مردم ایران می پردازد.

در این برنامه ضمن اشاره به افزایش داروهای نایاب در کشور از ۳۰ به ۹۰ قلم دارو از زمان شروع تحریم های جدید، ادعای اخیر وزارت خزانه‌داری آمریکا در مورد ایجاد مکانیزم جدید برای تسهیل صادرات مواد غذایی و دارو و راهی برای تضمین تداوم ارسال کمک‌های بشردوستانه به ایران مورد نقد و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

مروری بر گزارش آبان ماه گروه دیده بان حقوق بشر از «آسیب تحریم های اقتصادی آمریکا بر حق سلامت ایرانیان»، نگاهی به برنامه مدون وزارت بهداشت ایران برای مستندسازی آثار تحریم ها بر سلامت ایرانیان و شیوع بیماری های روانشناختی در پی افزایش تحریم ها در ایران از دیگر محورهایی است که در این برنامه مورد واکاوی قرار می گیرد.

«ایران امروز» به تهیه کنندگی یوسف پور انوری و اجرای لیلا فرامرزی ساعت ۰۰:۰۳ بامداد چهارشنبه ۱۳ آذر از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه چهارشنبه در سه نوبت در ساعات۰۵:۰۰، ۱۲:۰۰ و ۱۷:۰۰ و پنجشنبه در دو نوبت در ساعات ۰۷:۰۰ و ۲۰:۰۰ و جمعه ساعت ۱۶:۰۰ روی آنتن خواهد رفت.

 

«پرده نشین» آلبانیایی شد

مجموعه تلویزیونی «پرده نشین» برای پخش از کانال بالکان شبکه سحر، آلبانیایی شد.
سریال «پرده نشین» به کارگردانی بهروز شعیبی محصول شبکه یک سیما به صورت زیرنویس آلبانیایی از کانال بالکان شبکه سحر پخش می شود.
این مجموعه که براساس طرحی از عبدالرسول گلبن نوشته شده است، به کارکردها ، اثرگذاری روحانیون و حضور آنان در محله ها و در کنار مردم توجه ویژه ای شده و به نوعی سبک و زندگی ایرانی و اسلامی را به تصویر می کشد.
«هدی» پس از سال ها برای دریافت ارثیه پدری به ایران می آید ، اما اتفاقات غیرقابل پیش بینی برای او رخ می دهد و…
گازمند گیگای ترجمه و زیرنویس مجموعه «پرده نشین» برای پخش از کانال بالکان را برعهده دارد و ویشکا آسایش ، آتیلا پسیانی ، حامد کمیلی ، سارا بهرامی ، هومن برق نورد ، فرهاد آئیش ، علی دهکردی ، سعید نیک پور ، مائده طهماسبی ، مهران رجبی ، محمود پاک نیت ، حبیب دهقان نسب و بابک حمیدیان در آن نقش آفرینی کرده اند.
«پرده نشین» در ۳۱ قسمت ۴۵ دقیقه ای از سه شنبه ۱۲ آذر ساعت ۹:۳۰ به وقت تهران با زمان تکرار ساعت ۲:۳۰ روز بعد ، جایگزین مجموعه «مادرانه» در کانال بالکان شبکه سحر خواهد شد.

 

 «مجله ورزشی» از شبکه سحر و نگاهی به تیم های منطقه بالکان حاضر در فوتبال یورو ۲۰۲۰
»مجله ورزشی» از کانال بالکان شبکه سحر امشب نگاهی ویژه به وضعیت فنی و آمادگی تیم های ملی فوتبال منطقه بالکان حاضر در مرحله نهایی و پلی آف مسابقات یورو ۲۰۲۰ که در شهرهای مختلف قاره اروپا برگزار می شود ، خواهد انداخت.
به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی ، تا شروع مرحله نهایی مسابقات فوتبال یورو در تابستان چند ماه باقی مانده است و تیم های فوتبال کشورهای منطقه بالکان با شناخت حریفان خود در حال آماده سازی و برنامه ریزی برای شروع قدرتمند در این رقابت ها هستند. «مجله ورزشی» در مدت زمان ۲۵ دقیقه تلاش دارد گزارشی کامل از این اردو ها و برنامه های آماده سازی تیم های کرواسی و مقدونیه و صربستان داشته باشد.
همچنین در خلال برنامه بخش هایی چون گزارشی از مسابقات بسکتبال آمریکاNBA ، دیدار دوستانه فوتسال میان دو تیم ایران و کرواسی در مشهد و خلاصه ای از دیدار فوتبال لیگ برتر ایران مابین دو تیم پرسپولیس تهران و صنعت نفت آبادان گنجانده شده است.
مجله ورزشی دوشنبه ۱۱آذر ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران با اجرای مرصاد آشچیریچ و تهیه کنندگی مهدی منظوری بر روی آنتن کانال بالکان شبکه سحر است

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *