یوسف مرادیان در گفت و گو با بانی فیلم مطرح کرد:

کار کردن با مسعود کیمیایی جزو بهترین خاطرات من است

بانی فیلم، گروه تلویزیون: یوسف مرادیان این روزها سخت مشغول بازی در یک سریال تاریخی است. مجموعه «از یادها رفته» به کارگردانی بهرام بهرامیان که از سال گذشته کلید خورده و تصویربرداری آن همچنان ادامه دارد.
وی در گفت و گو با بانی فیلم درباره فعالیت های اخیرش و حضورش در این سریال بیان کرد: مدتی است که بازی در یک فیلم به نام «آخرین بار کی برادرت را دیدی» را به پایان رساندم که نقش یک کاراگاه را بازی کردم. در فیلم «شراره» به کارگردانی محمود مقامی هم بازی داشتم که نقش اصلی آن فیلم را کار کردم. همچنان هم که درگیر بازی در سریال «از یادها رفته» هستم. فکر می کنم روزهای پایانی اش را سپری می کند.
وی در ادامه درباره نقشی که در این سریال بازی می کند هم توضیح داد: قصه به سالهای ۱۳۱۵ تا ۱۳۲۰ برمی گردد که اتفاقاتی در آن دوران می افتد. من هم نقش شخصیتی را بازی می کنم که دوملیتی است. البته نمی توانم درباره نقش خیلی توضیح بدهم، اما این کاراکتر ملیت ایرانی و خارجی دارد و می توانم بگویم انگلیسی تبار است و در روند ماجرا تاثیر گذار است. گریم خاصی هم در این سریال دارم که باعث می شود در کارهای دیگر نتوانم بازی کنم. چون موهایم را رنگ کرده ام و همین باعث می شود در پذیرفتن کارها محدودیت پیدا کنم.گویا سریال در دو فصل ساخته خواهد شد که فکر می کنم در فصل بعد هم بازی دارم. البته فیلمنامه همزمان با تصویربرداری در حال بازنویسی است و می دانید که خیلی نمی توان در این زمینه پیش بینی کرد. فکر می کنم همه اتفاقاتی که در عرصه تلویزیون رخ می دهد، ربط مستقیم به مسائل مالی و نگاه تلویزیون به آن کار دارد که تا چه حد تلویزیون به آن کار بها میدهد. بنابراین همه کارها این روزها به نوعی با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند.
مرادیان درباره گریمی که در این سریال دارد و در یک فیلم هم حضور داشته، عنوان کرد: خیلی به سختی توانستم در فیلم دیگری هم بازی کنم. اتفاقا در سال گذشته به همین دلیل بازی در چند فیلم خوب را از دست دادم. دوست دارم این نکته را بیان کنم که عمده ترین دلیل حضورم در سریال «از یادها رفته» حضور بهرام بهرامیان به عنوان کارگردان بود. چون دوست داشتم با او همکاری کنم و در این سالها این اتفاق نیفتاده بود. می توانم بگویم که من جزو بازیگرانی هستم که عوامل و گروه خیلی برایم مهم است و اینکه به خصوص با کارگردان بتوانم ارتباط برقرار کنم. به عنوان مثال عرض می کنم که کار کردن با مسعود کیمیایی جزو یکی از بهترین خاطرات زندگی من بود. به دلیل اینکه این کارگردان ارتباطی را که باید با بازیگر برقرار کند و بازیگر بتواند اتفاق خوبی را مقابل دوربین رقم بزند، با این کارگردان افتاده است. آقای کیمیایی با بازیگرانش ارتباط خوبی برقرار می کند و همین ارتباط می تواند به بازیگر در ایفای نقش کمک بسیاری کند. به همین دلیل معتقدم یک فیلم خوب از یک فیلمنامه خوب و کارگردان قدرتمند و یک کست حرفه ای ساخته شده است. کستی که امثال شریفی نیا در آن نفوذ نکند! در این صورت نتیجه فیلم خوب می شود. به همین دلیل دوست داشتم با آقای بهرامیان هم کار کنم و خیلی سعی کردم که ایشان را متقاعد کنم که در گریم از یک سری امکانات استفاده شود. اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و من هم یک سری فیلم های خوب را از دست دادم. البته در این دو فیلمی که بازی کردم، سعی شد که یک کارهایی انجام شود و دوستان هم همراهی کردند تا بتوانم در آن دو فیلم بازی کنم. البته سعی می کنم در از این به بعد در انتخاب کارهای این مسئله را هم مدنظر داشته باشم. گرچه برای من در فیلم های سینمایی گریم های عجیب هم مشکلی نیست و من استقبال می کنم. چون برای فیلم سینمایی زمان کمتری اختصاص داده می شود. اما برای یک سریال بازیگر ممکن است سالها درگیر آن کار باشد و از این رو اگر گریم خاصی هم داشته باشد، کار برایش مشکل ساز می شود. در این نوع سریال های تاریخی هم سالها یک بازیگر درگیر آن نقش می شود و کاملا در اختیار آن پروژه می شود و این به ضرر بازیگر خواهد بود. بد نیست در این زمینه مثالی را هم عرض کنم. از زمانی که من با این گریم در سریال حضور دارم، در خیابان که من را می بینند، نمی شناسند و می گویند چقدر شبیه یوسف مرادیان هستی! به همین خاطر این هم تجربه ای برای من بود و سعی می کنم از این به بعد محتاطانه تر و حساب شده تر نسبت به کارهایی که طولانی تر هستند، برخورد کنم.
وی درباره اینکه تلویزیون به سریال «از یاد ها رفته» چه نگاهی دارد و مشکل بودجه ای که پیدا کرده بود هم بیان کرد: خوشبختانه عوامل کار از شرایط راضی هستند. ضمن اینکه بهرام بهرامیان کارگردان سینمایی است که سعی کرده از تجربیاتش در آن عرصه در قاب تلویزیون استفاده کند. بنابراین قطعا این سریال اتفاق خوبی خواهد بود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *