کاهش شمار مهمانان ایرانی مراسم بزرگداشت مولوی در ترکیه به دلیل مشکلات اقتصادی

قونیه امسال نیز در چارچوب «بزرگداشت هفتصد و چهل و پنجمین سالگرد درگذشت مولانا جلال الدین بلخی رومی» میزبان گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود.

قونیه در آستانه «بزرگداشت هفتصد و چهل و پنجمین سالگرد درگذشت مولانا جلال الدین بلخی رومی» که از ۷ تا ۱۷ دسامبر جاری برگزار می‌شود، آماده انجام مراسم و برنامه‌های در نظر گرفته شده، است.

این شهر در چارچوب مراسم امسال که محتوای اصلی آن «به وقت سلام» است، میزبان جمع کثیری از دوستداران مولانا و گردشگران داخلی و خارجی در «شب عروس»‌ خواهد بود.

اوزدال کاراحان، رئیس اتحادیه آژانس‌های گردشگری ترکیه (TÜRSAB) در قونیه در این رابطه به خبرنگار آناتولی گفت: شب عروس، یکی از مهم‌ترین مراسمی است که برای بزرگداشت مولانا ترتیب داده می‌شود.برگزاری آئین سماع، کنفرانس، اجرای تئاتر و نمایش و بالغ بر سه هزار برنامه مختلف دیگر یکی از بخش‌های جنبی مراسم امسال خواهد بود.

کاراحان همچنین خاطرنشان کرد: حدود ۸۰ درصد هتل‌ها و اماکن اقامتی شهر در طول هفته بزرگداشت رزرو شده‌اند. امسال میزبان گردشگرانی از کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکایی و از داخل نیز شهرهای ازمیر، آنکارا و استانبول خواهیم بود.

رئیس اتحادیه آژانس‌های گردشگری ترکیه در قونیه همچنین گفت:‌ شمار مهمانان ایرانی به دلیل مشکلات اقتصادی این کشور کاهش چشمگیری یافته است. اما ایرانیان ساکن کشورهای دیگر همانند سال‌های پیش استقبال گسترده‌ای از برنامه داشته‌اند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *