با حضور دکتر باستانی پاریزی، رضا داوری، مسعود کیمیایی، علی نصیریان، جواد مجابی و جمعی از هنرمندان

کتاب«من عزتم، بچه سنگلج»رونمایی شد

عزت الله انتظامی، بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینما، در مراسم رونمایی از کتاب «من عزتم، بچه سنگلج» گفت: خوشحالم که در دوران فعالیت هنری‌ام، مسایل سیاسی به کارم وارد نشد، ولی همیشه برای مردم کار کردم.
به گزارش ایبنا، مراسم رونمایی از کتاب شناختنامه عزت‌الله انتظامی که «من عزتم،بچه سنگلج» نام دارد، ۲۷ دی با حضور محمد ابراهیم باستانی پاریزی، رضا داوری اردکانی، مسعود کیمیایی، علی نصیریان، جواد مجابی، علی دهباشی و… در هتل هما برگزار شد.
در این مراسم، عزت‌الله انتظامی گفت: فکر می کنم هیچ کس نمی تواند ذوق و شوقی این لحظه من  را حس کند؛ امروز بعد از عمری طولانی، کار من در دست مردم است و خوشبختانه مردم هم از آن رضایت خواهند داشت.
انتظامی اضافه کرد: ما سختی‌های زیادی کشیدیم و هنوز هم می کشیم. خوشحالم که در دوران فعالیت هنری‌ام، مسائل سیاسی و غیرسیاسی به وارد کارم نشد. همیشه برای مردم کار کرده‌ام. این کارها توسط من و با همراهی مردم انجام شده است.
ایرج راد: انتظامی، چهره بین‌المللی است
ایرج راد، مدیرعامل خانه تئاتر در این مراسم با اشاره به این که از سال ها پیش شاگرد انتظامی بوده، گفت: در سال ۴۷ به دانشکده هنرهای زیبا رفتم و استاد انتظامی در آنجا با وجود داشتن ۲۱ سال اختلاف سنی، این افتخار را به من داد که هم‌شاگردی او باشم و همین که من توانستم در یک کلاس در کنار ایشان باشم، برایم افتخار بزرگی است.
این بازیگر سینما در بیان مهم ترین ویژگی‌های شخصیتی انتظامی گفت: استاد انتظامی یکی از شخصیت‌هایی است که برای وقت، ارزش زیادی قائل است و برای همه الگوست.
راد ادامه داد: هنرمندی و توانایی های استاد انتظامی بر همه آشکار است. ایشان فقط چهره‌ای مربوط به این مملکت نیستند؛ بلکه چهره‌ای بین‌المللی به حساب می آیند.
وی افزود: استاد انتظامی با تمام توانمندی‌هایی که دارند، همیشه خود را در مقابل یک نقش، شاگرد می دانستند و برای آن واقعا تلاش می کردند.
این بازیگر تئاتر و سینما ادامه داد: هنرمند بودن، نیازمند صداقت و احساس لطیف است که استاد انتظامی همه را دارا هستند.
غزاله سلطانی، گردآورنده کتاب «من عزتم، بچه سنگلج»، در این مراسم، با تشکر از افرادی که در انتشار این کتاب او را همراهی کرده‌اند، اظهار کرد: تالیف این کتاب را از سال ۸۹ آغاز کردیم و در این مدت با استاد انتظامی جلسات زیادی داشتیم.
سلطانی افزود: بعد از ساختن فیلم مستند «آسمان آبی» درباره استاد تصمیم گرفتیم که کتابی را هم درباره ایشان تدوین کنیم؛ در آن فیلم درباره درونیات و تنهایی ایشان تمرکز شده بود؛ اما این کتاب به سراغ مسائل بیرونی درباره کار هنری استاد انتظامی رفته است.
علی‌اصغر علمی، مدیر انتشارات سخن و ناشر کتاب «من عزتم، بچه سنگلج» نیز در این برنامه گفت: آرزو داشتم در این مجلس بزرگانی دیگری مانند غلامحسین یوسفی، زرین‌کوب، محمدامین ریاحی، ایرج افشار و پدرم محمدعلی علمی هم حضور داشتند.
نمایش فیلم کوتاهی درباره آثار و زندگی عزت‌الله انتظامی از دیگر بخش های این برنامه بود.
اجرای این مراسم را اسماعیل آذر، استاد زبان و ادبیات فارسی بر عهده داشت.
در پایان مراسم از کتاب «من عزتم، بچه سنگلج» رونمایی و نسخه‌ای از آن به عزت‌الله انتظامی اهدا شد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *