مهران مدیری از سلبریتی محوری در «دورهمی» پرهیز کند

کشور ما را بازیگر و خواننده اداره می‌کند؟!

برومند شکری
مهران مدیری به عنوان محبوبترین و شناخته شده ترین چهره کشور در تلویزیون از این پتانسیل برخوردار است که بتواند تابوهای صدا و سیما را بشکند. تابوهایی که باعث شده از صدا و سیما چهره‌ای نامناسب در اذعان مردم یاد شود.
آیا اعتمادی که مردم بیست سال پیش نسبت به صدا و سیمای داشتند همان اعتماد را امروز هم دارند؟
این اعتماد به یکباره ریزش نکرده است. بلکه سالها گذشت تا مردم به این باور رسیدند که آنچه صدا و سیما می گوید واقعیت ندارد. که البته بخش عمده این نگرش متوجه مدیرانی است که این نهاد را به شدت سیاسی کردند و چارچوب آن را همگام با یک جناح خاص بنا نهادند.
مهران مدیری باید سرنوشت صدا و سیما را الگوی خود قرار دهد و در انتخاب سوژه‌های برنامه دورهمی که همه مردم آن را به نام او می‌شناسند تجدید نظر کند. برنامه دورهمی در حال حاضر جلسه ای برای دورهم بودن سلبریتی‌هایی شده است که به اندازه کافی خرده‌فرمایش‌های آنها و دخالت در تصمیم گیری های مردم، به این آب و خاک لطمه زده است.
گذشت مردم را به حساب فراموشکاری آنها نگذارید. فراموش نمی‌کنیم آن زمانی که روی وجدان سلبریتی‌ها نرخ گذاشته شد و آنها وجدان خود را برای چند سکه فروختند و برای حمایت از روحانی به محمود احمدی‌نژاد ناسزا می‌دادند. آیا این انصاف مطابق با کدام قانون انسانیت بود؟
گرچه متاسفانه خیلی از آنها در زندگی واقعی خود از یک رفتار معمولی و نرمال برخوردار نیستند و خود این موضوع نیز جای بحث دارد.
کشور پهناور ایران از اساتید و شخصیت‌های بزرگ خالی نیست. برای یک بار هم که شده این تابوی زشت سلبریتی محوری را بشکنید و اجازه دهید شخصیت‌های واقعی به مردم معرفی شوند.
آیا کشور ما را بازیگر و خواننده اداره می کند؟ آیا تاکنون تصور کرده اید که نقش صنف‌های دیگر چه تاثیری در اداره کشور دارد. مثلا اگر بازیگر و خواننده در کشوری نباشند چه اتفاقی می افتد؟
ولی اگر مثلا یک روز پارکبان‌ها و یا راننده‌ها یا نانوایی‌ها نباشند، فاجعه‌ای اتفاق می افتد؟
هر فردی در هر صنف و جایگاهی ارزش خود را دارد. ولی این درست نیست که شما چهره هایی را به جامعه معرفی می‌کنید که جوان‌ها برای انتخاب مشاغل دیگر انگیزه خود را از دست می‌دهند.
چرا باید فرزند یک راننده تاکسی در تلویزیون به خاطر شغل پدرش مورد بازخواست قرار بگیرد. با وجودی که شغل رانندگی از جمله مشاغل متوسط است و حال تصور کنید که فرزند یک پارکبان یا نیروی خدمات نظافتی وقتی از شغل پدر او پرسیده شود چه زجری باید تحمل کند!
این تابو را اگر امروز نشکنید روزی در دوران پیری وقتی به گذشته خود فکر کنید انگشت ملامت خواهید گزید…
به گذشته افراد بزرگی که آمدند و رفتند توجه کنید. همه آن افرادی که زمانی طرفداران سینه‌چاکی داشتند الان کجا هستند؟
فراموش نکنید توان بازوی پوریای ولی، فقط در زمان خودش برای مردم اهمیت داشته است. ولی آنچه که روح او را بزرگ کرد و نگذاشت از خاطره‌ها زدوده شود، مرام و معرفت او بود.
پوریای ولی برای شاد کردن دل یک مادر پیر و فقیر، تمام قهرمانی‌هایش را به خاک زد. در واقع آن مادر پیر تمام مردمی بودند که پوریای ولی برای شاد کردن دل آنها خود را در مقابل‌شان به خاک زد!
آیا سلبریتی‌هایی که شما پرورش می‌دهید چنین جنمی دارند که در مقابل مردم خود را به خاک بزنند؟

اشتراک گذاری در:

نظرات 1
  1. یعنی همیشه و به هر بهانه ای این آقای مدیری بنده خدا باید از شما غر بشنوند؟!
    اینکه یک مجری تلویزیون در یک برنامه ای در مورد راننده تاکسی ها صحبتی کرده هم به مهران مدیری مربوط میشه؟!!
    ما در کل هفته و از بین تمام برنامه های تلویزیون، فقط “دورهمی” را تماشا میکنیم. ببینید میتونید در این برنامه را هم تخته کنید؟
    میشه این برنامه بد را بگذارید برای ما و شما برنامه های دیگر را تماشا کنید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *