کوروش زارعی: تمام هنرمندان خط قرمز های موجود را می شناسند

هنرمندان فعالان تئاتر مقاومت دغدغه این موضوع را دارند و در خود نسبت به جنگ احساس دین می‌کنند بنابراین سیاست‌گذاران جشنواره برای دست‌یابی به خروجی مطلوب باید به هنرمند اعتماد داشته باشند.

کوروش زارعی که تا کنون آثار متنوع و زیادی را با مضمون دفاع مقدس و مقاومت روی صحنه برده است، درباره برپایی جشنواره تئاتر مقاومت (انقلاب و دفاع‌مقدس) در گفت‌و‌گو با ستاد خبری چهاردهمین جشنواره تئاتر مقاومت گفت: جشنواره تئاتر مقاومت جشنواره بسیار خوب و با اهمیتی است ،زیرا همان طور که عدم برگزاری آن به صورت دوسالانه، کاهش تولید آثار نمایشی با موضوع دفاع مقدس و مقاومت را در پی دارد توجه به این جشنواره نیز در ترغیب هنرمندان برای تحقیق ،پژوهش و نگارش متن نقش بسزایی دارد .

این هنرمند تئاتر درتشریح دلایل عدم توجه هنرمندان به تولید نمایش هایی که دربرگیرنده موضوع دفاع مقدس هستند، اعلام کرد: یکی از دلایل کم بودن گرایش هنرمندان برای تولید آثار نمایشی با موضوع مقاومت و دفاع مقدس، عدم حمایت از این آثار است چرا که هنرمند با توجه به ارزش و اهمیت این موضوع برای تولید اثر ، از افراد حرفه ای دعوت به همکاری می کند و این در حالی است که اجرای نمایشش با وجود تلاش چندین ساعته در هر روز، تنها معطوف به چند اجرای جشنواره ای می شود و پرونده نمایش با به پایان رسیدن جشنواره بسته می شود و افراد دچار بلاتکلیفی می شوند.

زارعی افزود: به طور کلی و اصولی جشنواره ها باید هنرمندان را به اجرای عمومی آثار هدایت کنند و براساس اجرای نمایش ها حداقل قرار دادی با گروه های نمایشی منعقد شود تا کسانی که دغدغه کار در این حوزه را دارند بتوانند با خیال آسوده به خلق نمایش های فاخر و ارزشمند بپردازند.

این کارگردان و بازیگر تئاتر با تاکید بر اینکه توجه به مکان اجرا و فضا و اتمسفر موجود نسبت به یک موضوع از خصلت های هنرمند اندیشمند است، اعلام کرد: تمامی هنرمندان خط قرمز های موجود را می شناسند و بر اساس ارزش های کشور آثار را تولید و اجرا می کنند . مسئولان باید آگاه باشند که هنرمند نمی تواند در چارچوب بسته کار کند ،او به فضای بازی احتیاج دارد که در آن معلق،پویا و سیال باشد و محدودیت آنچه را که باید تولید شود و خروجی مناسب داشته باشد را از بین می برد .

زارعی همچنین گفت: همان طور که در سبک زندگی ایرانی باید به فرهنگ غنی،آداب و سنن،رسوم و قومیت ،فرهنگ ایرانی اسلامی ،مذهب و دین توجه داشته باشیم، در تولید نمایش نیز می توان با گرایش به موضوع دفاع مقدس و مقاومت حرکت به سمت تئاتر ملی داشت. همچنین مسئولان ،نمایندگان مجلس و مدیران کشوری می توانند با توجه به این موضوع به عنوان بحث ملی تولید آثار با مضامین دفاع مقدس و مقاومت را بیشتر مورد حمایت قرار دهند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *