کیومرث مرادی نمایش«خانه» را در آمریکا اجرا می کند

کیومرث مرادی با برپایی یک کارگاه نمایشنامه‌خوانی در ایالت تگزاس، «خانه» نغمه ثمینی را اجرا می‌کند.
به گزارش ایسنا، کیومرث مرادی که این روزها در آمریکا به سر می‌برد، با همکاری مؤسسه فرهنگی و هنری آرام‌آرت، کارگاه نمایشنامه‌خوانی و بازیگری را با عنوان «چگونه شخصیت نمایشی خلق کنیم» در دالاس، ایالت تگزاس برگزار می‌کند.
این کارگاه که فعالیت خود را از ۲۵ بهمن‌ماه آغاز کرده و تا بیستم فوریه ادامه دارد، در پایان دوره از میان هنرجویان، نقش‌خوانانی را انتخاب می‌کند تا با هدایت مرادی نمایشنامه «خانه» نوشته نغمه ثمینی را اجرا کنند.
این نمایشنامه شنبه و یک‌شنبه هفته آینده (اول و دوم اسفند) ساعت ۷ بعد از ظهر به وقت محلی در دو نوبت با هنرجویان منتخب اجرا خواهد شد.
آرام‌آرت با هدف آموزش تئاتر و معرفی نمایشنامه‌های معاصر ایران طی پروژه‌ای به نام «ما» قصد دارد چهار نمایشنامه را در چهار فصل و با چهار کارگردان در چهار ایالت آمریکا بخواند. تا به حال علاوه بر مرادی، محمد عاقبتی در فصل گذشته نمایشنامه «قرمز و دیگران» را نمایشنامه‌خوانی کرد که با استقبال خوبی روبرو شد.
محمد یعقوبی دیگر کارگردان پروژه «ما» است که با این مؤسسه اعلام آمادگی کرده‌ و کارگردان چهارم هم در آینده معرفی خواهد شد.
این مؤسسه تاکنون تجربه‌هایی موفقی در برگزاری اتفاقات فرهنگی، هنری مثل نمایش فیلم‌های مستند و داستانی، کنسرت با چهره‌های مطرح موسیقی خارجی و ایرانی یا گالری نقاشی از هنرمندان معاصر و… داشته است.
کیومرث مرادی نمایش «خانه» را سال ۸۸ در ایران روی صحنه برد که جوایزی را هم در جشنواره تئاتر فجر کسب کرد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *