گاف تازه سازندگان «بازی تاج و تخت»!

سریال بازی تاج و تخت سرانجام آخرین قسمت خود را نیز تقدیم مخاطبان کرد. خیالتان راحت باشد اصلا قرار نیست در این مطلب قسمت آخر سریال را افشا یا به اصطلاح اسپویل کنیم، بلکه قصد داریم صرفا به یک گاف جدید در قسمت آخر بپردازیم، پس اگر قسمت آخر را ندیده اید، می توانید بدون نگرانی این مطلب را بخوانید چون اشاره ای مستقیم به نحوه پایان بندی سریال ندارد.

به گزارش انتخاب، بسیاری از مخاطبان سریال بازی تاج و تخت معتقدند آخرین فصل از این سریال نسبت به فصل های گذشته بسیار ضعیف ظاهر شده است. عمده نقدها به دو نویسنده سریال و روند داستانی مرتبط است اما به نظر می رسد گروه صحنه پردازی و تدارکات سریال هم کم گاف نداده اند.

حدود ۲ هفته پیش بود که گروهی از بینندگان تیزبین سریال بازی تاج و تخت کشف کردند در یک سکانس کلیدی یعنی صحنه جشن پس از شکست ارتش مردگان، یک فنجان قهوه منتسب به استارباکس جلوی دست دنریس تارگرین قرار دارد. این موضوع بمب خبری سریال شد و حتی بازیگر شخصیت سانسا در یک برنامه تلویزیونی به شوخی دنریس را مقصر این ماجرا اعلام کرد.

پس از نشر این خبر شبکه HBO در یک اقدام زیرکانه فنجان قهوه را از نسخه موجود در سایت خود حذف کرد. اما این پایان ماجرا نبود چرا که این بار نوبت به یک بطری پلاستیکی رسیده که آبروریزی کند. نکته منفی ماجرا این است که برعکس فنجان قهوه، بطری پلاستیکی نه یک بار، بلکه چندین بار دور و بر بازیگران ظاهر می شود. درواقع در دقایق مختلف می توان بطری را از چند زاویه دید. در دقیقه ۴۶:۱۹ و سپس چند دقیقه بعد. یکی از بطری ها پشت صندلی داووس و گندری و یکی نیز پشت پای ساموئل تارلی قرار دارد.

به نظر می رسد گروه صحنه اصلا توجهی به جزئیات نداشته اند و صرفا عجله داشتند قسمت آخر را فیلمبرداری کنند. این موضوع باعث بازتاب گسترده نقدها در فضای مجازی شده و بسیاری از کاربران با شوخی و تمسخر به این ماجرا پرداخته اند. برای مثال یک کاربر توییتری نوشته: «به نظر می رسد اهالی وستروس اعتقادی به حفظ محیط زیست ندارند و بطری پلاستیکی آب معدنی سفارش می دهند».

یک کاربر دیگر نیز با کنایه نوشته: «احتمالا این بار اژدهای دنریس سفارش چای گیاهی داده بود و اشتباه شده است». این کنایه به این علت گفته شده که دفعه قبلی، HBO در بیانیه ای شوخ طبعانه گفته بود در واقع امیلیا کلارک بازیگر نقش دنریس یک چای گیاهی سفارش داده بوده و اشتباها فنجان قهوه تحویل گرفته و برای همین این فنجان روی میز جا مانده است!

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *