در حاشیه نشست، یک روزنامه نگار فیلمنامه این فیلم را سرقتی خواند!

گزارش تصویری جلسه مطبوعاتی و رسانه ای فیلم «درخت گردو» در فجر ۳۸

بانی فیلم: جلسه مطبوعاتی و رسانه ای فیلم «درخت گردو» به کارگردانی محمدحسین مهدویان در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر روز سه شنبه ۱۵ بهمن در پردیس ملت برگزار شد.

مهران مدیری در این جلسه به بازماندگان حادثه سقوط هواپیما تسلیت گفت و جای پیمان معادی را خالی کرد و بیان داشت: من در سال ۶۶ در سردشت حضور داشتم و تقریبا بخش بزرگی از این اتفاقات را از نزدیک دیدم. دوستی من با کارگردان، تهیه‌کننده، پیمان و همچنین موضوعی که خاطرات بسیاری را برای من زنده کرد در کنار اینکه من عاشق مردم مهربان و آدم حسابی کٌرد هستم دلایلی بودند که نمی‌توانستم در فیلم حضور نداشته باشم. دوست داشتم به کسانی که در دوران جنگ با مهربانی میزبان ما بودند ادای دین کنم. مدیری با اشاره به چالش‌هایی که در طول ساخت فیلم با آن‌ها رو به رو شده بود گفت: ما صبح زود بیدار می‌شدیم و بیدار شدن در آن ساعت برای من فاجعه بود، چندبار ساعت ۶ صبح حرکت کردیم و به سنندج رفتیم و ساعت‌ها در راه بودیم. همچنین در مسیر پنج ساعت در راه بودیم، به بهانه‌های مختلف به بانه می‌رفتیم و عذاب می‌کشیدیم.

مهدویان در بخش دیگری از نشست درباره پیمان معادی تصریح کرد: از راه دور به پیمان معادی سلام می‌کنم. در طول ساخت فیلم به او فشار زیادی وارد شد. او چند روز در بیمارستان بستری شد و به کمک قرص و آمپول در صحنه فیلمبرداری حاضر می‌شد. پس فکر نکنید این فیلم الکی ساخته شده است.

در حاشیه

در حاشیه این جلسه، یک روزنامه نگار فیلمنامه این فیلم را سرقتی خواند! امیر فرض الهی گفت فیلمنامه «درخت گردو» دزدیست و سندی هم در این باره ارائه داد. حاشیه دیگر این جلسه انتقاد خبرنگاران از عینک دودی مدیری بود که روی چشم داشت. خبرنگاری به او گفت عینک شما مردمی نیست. مدیری هم با حاضر جوابی گفت عینک مردمی تا به حال به گوشم نخورده!

گزارش تصویری این جلسه را به روایت عکاس بانی فیلم تماشا کنید.

عکسها: مارال امیرکیان

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *