با حضور هنرمندان و مسوولان

گشایش نمایشگاه آثار هنرمند بلژیکی

نمایشگاه آثر حجمی و تابلوهای نقاشی هنرمند بلژیکی ویم دلووی دوشنبه ۱۷ اسفند ماه در موزه‌ هنرهای معاصر تهران با حضور هنرمندان رشته های مختلف هنری گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران،مجید ملانوروز؛مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران در افتتاحیه این نمایشگاه گفت:معرفی جریان های هنری داخلی و خارجی از اهداف و برنامه های موزه هنرهای معاصر تهران است و به این منظور امسال با نمایشگاه آثار اتو پینه،هنرمند آلمانی آغاز شد و با نمایشگاه ویم دلووی ،هنرمند بلژیکی پایان می یابد.
ملانوروزی در ادامه افزود:آثار دلووی نشان دهنده آن است که هنرمند می تواند از ساختارهای کهن استفاده کند و هنر خود را با زبان نو بیان کند.آثار او از منظرهای گوناگون قابل بحث و بررسی است و به خصوص برای ایرانیان که از صنایع ظریفه و مینیاتور بر خوردارند،قابل تامل است.
سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران گفت:به عنوان مثال دلووی از مکتب باروک و صنایع قلم زنی اصفهان استفاده کرده است و این رویکرد به دانشجویان این امید را می دهد که می توانند ازهمه گنجینه فرهنگ و هنر این سرزمین استفاده کنند.
ملانوروزی با قدردانی از لیلا وارسته و لیدا زعیم ، کیوریتورهای نمایشگاه ، ویم دلووی وهمکاران موزه در برگزاری این نمایشگاه افزود:امیدوارم این نمایشگاه در ذهن همه علاقه مندان ایرانی بماند.
ویم دلووی هنرمند بلژیکی نیز در این افتتاحیه گفت:من خوش شانس بودم که این نمایشگاه از آثارم در موزه هنرهای معاصر تهران با تاریخ قدیمی ، تیم و گروهی قدرتمند برگزار می شود .کشور ایران جای شگفت انگیزی است. به خاطر تعداد گالری های خوبی که دارد وصحبت و گفت وگوهای فرهنگی که می شود شگفت انگیز است و من کار زیادی با این کشور دارم.
دلووی با قدردانی از مسوولان موزه هنرهای معاصر تهران و کیوریتورهای نمایشگاه گفت: تصور نمی کردم که در این موزه آثارم به نمایش گذاشته شود .
در افتتاحیه این نمایشگاه هنرمندانی از جمله : آتیلا پسیانی، قباد شیوا،تاها بهبهانی، بیژن بصیری،اکبر نیکان پور، رضوان صادق زاده،رضا خدادادی، محمد ناصری پور، محمد معمارزاده،علی فرامرزی ،امیر انوشفر،مهرداد صدری ، محمد فرنود، مجتبی آقایی ،خسرو حسن زاده،کامبیز صبری، معیری و…حضور داشته اند.
پوستر نمایشگاه آثار ویم دلووی توسط مهدی رحیمی (طراح گرافیک )، طراحی و اجراء شده است.
در نمایشگاه آثار ویم دلووی بیش از ۱۰۷ اثر از این هنرمند بلژیکی به همراه ۱۶ اثر از آثارهنرمندان ایرانی و خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش گذاشته شده است.
علاقه مندان می توانند، روزهای یکشنبه تا پنجشنبه هرهفته از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ عصر و جمعه ها از ساعت ۳ تا ۷ عصر به جز شنبه ها و تعطیلات رسمی به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه کنند. این نمایشگاه تا ۲۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ برقرار است.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *