یک فنجان خاطره

گفت و گوی بانی فیلم با محمود دینی: تنگ نظری عده ای به هنر لطمه وارد می کند

محمود دینی درسال ۹۴ درباره حواشی که سالها پیش برایش به وجود آمده بود و عدم همکاری اش با تلویزوین و سینما در مقطعی گفت و گوی مفصلی با بانی فیلم داشت که بخشی از آن را از نظر می گذرانید:
وی در پاسخ به این سوال که دلیل جذب مردم به ماهواره در مقطعی که از تلویزیون فاصله گرفته بودند چیست، عنوان کرد: من فکر می کنم بودجه هست و مشکلات مالی در تلویزیون وجود ندارد .وقتی بودجه و مدیریت درست باشد، فیلمنامه خوب هم هست. شما فکر می کنید در آن زمان تلویزیون بودجه«آینه عبرت» را تأمین کرد؟ نه کار مشارکتی بود و بودجه اش از جای دیگری تامین می شد. در حال حاضر هم دو سریال کیمیا و پشت بام تهران پخش می‌شود که سریالهای خوبی هستند. چون بودجه خوب داشتند و توانستند کار خوب ارائه بدهند. من فکر می کنم مردم زمان پخش این دو سریال ماهواره تماشا نمی کنند. بنابراین اگر کارهای خوبی ساخته شود، مردم کمتر ماهواره می بینند و ترجیح می‌دهند بیننده سریالهای خودمان باشند. از طرفی افتتاح شبکه های متعدد راه حلی برای جذب مخاطب نبود. برنامه ها باید جذابیت برای مخاطب ایجاد کند. البته به نسبت قبل مردم کمتر ماهواره می بینند. شما فکر می کنید تمام این شبکه ها مخاطب دارند؟ نه. فقط تعدادی از این شبکه ها برای مخاطب جذابیت دارند. از طرفی یکی مثل من که می تواند سرمایه به تلویزیون تزریق کند، برایش این همه مشکل پیش می آورند. خب چه توقعی وجود دارد که سرمایه گذارها به سمت تلویزیون بیایند و با انگیزه کار کنند. تلویزیون نیاز به سرمایه گذار دارد و اشخاص بسیاری هم وجود دارند که دوست دارند برای تلویزیون سرمایه گذاری کنند، اما سخت گیریهای بی مورد و عدم مدیریت درست باعث می‌شود سرمایه گذار جذب تلویزیون نشود و کار خوب هم ساخته نشود. پس مدیریت در تلویزیون بسیار مهم و تأثیر گذار است.
وی همچنین درباره حذف نام و چهره ناصر ملک مطیعی از فیلم «نقش نگار» افزود: خودشان اجازه چاپ پوستر با حضور این بازیگر می‌گیرند و بعد پوسترها را پایین می کشند و می گویند وزارت ارشاد مشکل دارد؟! خودشان به فیلم لطمه وارد می‌کنند و به گردن دیگری می اندازند. بنابراین فیلم اگر فیلم خوبی باشد، می فروشد و اگر بد باشد نه. همین طور پیش برود سینما سرمایه گذار خود را از دست می دهد و سرمایه گذار با این شرایط فرار می‌کند. پس با رقابت نا سالم و تنگ نظریها به سینما لطمه وارد نکنیم.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *