تنابنده: برای مخاطب فیلم می سازم نه برای آرشیو شخصی

«گینس» ۱/۵ میلیادری شد!

بانی فیلم – گروه سینمای ایران: «گینس» اولین تجربه کارگردانی محسن تنابنده این این روزها فروش خوبی دارد. فیلمی که توانسته بعد از دو هفته نمایش به مرز گیشه ۵/۱ میلیارد تومان دست یابد. زوج محسن تنابنده و رضا عطاران این بار تماشاگران زیادی را به سینما کشانده است تا مشخص شود بازیگر و قصه حرف اول را می زند. تنابنده در خصوص استقبال مردم در ماه رمضان از «گینس» به بانی فیلم گفت: «گینس» جز اولین فیلم هایی بود که بعد از جشنواره سال قبل پروانه نمایش گرفت اما چندین بار اکران فیلم به تعویق افتاد تا اینکه قرعه به نمایش فیلم در ماه رمضان افتاد. خیلی ها می گفتند فیلم را در این زمان اکران نکنید اما هم من و هم تهیه کنندگان «گینس» معتقد بودیم فیلم اگر جذاب باشد در هر شرایطی می فروشد. خدا را شکر این اتفاق هم افتاد و این روزها مردم استقبال خوبی از فیلم می کنند.»
او در خصوص دلایلش برای انتخاب فیلمنامه «گینس» برای ورودش به عالم فیلمسازی گفت: من با فیلمسازان اول در ژانرهای مختلف کار کردم. از فیلم های روشنفکری گرفته تا فستیوالی و سینمای بدنه. از همه آنها تجربیاتی بدست آوردم و در نهایت تصمیم گرفتم راهی را انتخاب کنم که به بی راهه ختم نشود. نمی خواستم مثل برخی فقط برای جشنواره ها و آرشیو شخصی ام فیلم بسازم. به نظر من تماشاگر رکن مهمی در سینماست که باید محترم شمرده شود. من هم سعی کردم در «گینس» همین موضوع را در اولویت قرار دهم.»
تنابنده در ادامه گفت :«حالا که به فیلم نگاه می کنم به نظرم راه درستی برای ساخت فیلم اولم انتخاب کردم. برخی از ضعف های «گینس» را می پذیرم که دلیلش شرایط ساخت یک فیلم اول، شتاب کاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی بود. البته «گینس» به لحاظ سر و شکل و محمل شوخی ها، فیلم سختی بود. شوخی هایی که پیش از این مشابه اش را کمتر در فیلم های دیگر دیده بودم.»
این کارگردان با اشاره به شباهت هایی که این فیلم با شروع سریال «پایتخت» داشت گفت: ساخت «گینس» برای من مثل شروع کارمان در «پایتخت» بود. از این منظر که این سریال هم تجربه نو در زمان خودش بود. یادم می آید در آن مقطعی که قصد داشتیم «پایتخت» را کار کنیم خیلی ها گارد داشتند. آنها عقیده داشتند قصه تعدادی آدم شهرستانی با لهجه که البته بازیگران خیلی مردمی هم نیستند ممکن است برای مخاطب جذاب نباشد. اما استقبال از «پایتخت» نشان داد که باید دیدمان را عوض کنیم و شکل های دیگری را هم برای تجربه کردن پیدا کنیم. البته این به شرطی است که دوستان تحمل شان را بالا ببرند.»
تنابنده در خصوص برخی انتقادهایی که از «گینس» می شود نیز گفت:«من انتقاد آنچنانی نمی بینم. منتقد بزرگواری مثل آقای گلمکانی و یا فهیم به نظرم نگاه منصفانه ای به فیلم داشتند. به نظرم باید دوستان صبر و تحمل شان را بالا ببرند و اجازه دهند فیلمسازان کار در فضاهای تازه را هم تجربه کنند.»

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *