یادی از هامون‌ ِسینمای ایران+ ویدئو؛ تماشا کنید

در حال بارگزاری فیلم...

بانی‌فیلم: در میان نسل بازیگرانی که پس از انقلاب به واسطه تلاش و کوشش و تعهد هنرمندانه، توانستند به جایگاهی رفیع دست بیابند، خسرو شکیبایی در رتبه‌ای بسیار بالاتر از همدوره‌ای‌ خود قرار دارد.
زنده‌یاد شکیبایی بیرون از تعارفات و «نان‌قرض‌دادن‌»های رایج میان منتقدان و هنرمندان، یکی از اسطوره‌های دنیای هنرپیشگی شد؛ او برای هر یک از نقش‌هایش تلاشی مضاعف می‌کرد و به نقش‌هایش زندگی می‌بخشید.
نگاه کنید به تنوع بازی‌های او در نقش‌های آثار مختلف با کارگردانان: از «هامون» مهرجویی و «حکم» کیمیایی تا «چه‌کسی امیر را کشت» مهدی کرم‌پور… نقش‌های او ماندگاری خاصی به بخش بزرگی از سینمای متفاوت ایران داد و یکی از مصادیق بارز در دنیای بازیگری سینمای پس از انقلاب شد.
مهم‌ترین ویژگی بازی خسرو شکیبایی، بی بدیل بودنش بود؛ خیلی‌ها پس از او تلاش کردند مشابهت‌ها و تقلیدهایی از بازی او داشته باشند که نتیجه کارشان ناامیدکننده بود و بیشترشان توفیقی در این تقلید نداشتند!
به عنوان یک تماشاگر می‌توانید در نمونه‌های سینمایی بسیاری از هنرپیشگان، یک بازی مشخص و یک روال و سبک تکرار‌ شونده را ببیند. نکته‌ای که در کارنامه هنری خسرو شکیبایی به ندرت دیده می‌شود!
این ویدیو کمتر دیده شده‌ای‌ست از زنده‌یاد خسرو شکیبایی…

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *