یلدا قشقایی: بازی در «برسر دوراهی» هم چالش بود، هم فرصت

یلدا قشقایی نوروز امسال با سریال «برسر دوراهی» در شبکه دوم سیما دیده شد. او در این مجموعه نقش مادر کاراکتری را بازی می کرد که مهراوه شریفی نیا ایفاگر آن بود.

بازیگر سریال «بازی نقاب ها» و فیلم‌های «صورتی» و «خیلی دور خیلی نزدیک» معتقد است: بازی در «برسر دوراهی» برایش هم چالش بوده و هم فرصت؛ چالش بوده چون برخلاف چالش ۱۰ سال قبل، وارد چالش ۱۰ سال بعد می شدم و فرصتی بوده برای محک زدن توانایی هایش.
قشقایی در گفت و گو با بانی فیلم گفت: معمولا بهترین اتفاقی که در مورد سریال های مناسبتی می افتد، استقبال خوب مخاطبان است که نتیجه اش دیده شدن کار و تلاش عوامل مجموعه هست. طبیعتاً بازیگران هم که  جلوی دوربین هستند، بیشتر از بقیه دیده می شوند. فکر می کنم در مورد سریال «برسردوراهی» این اتفاق برای بیشتر دوستان افتاد.
او افزود: بازی در نقش اکرم در سریال «برسردوراهی» برای من هم چالش بود و هم فرصت؛ چالش بود چون برخلاف چالش ۱۰ سال قبل، داشتم وارد چالش ۱۰ سال بعد می شدم! حتی در صفحه اینستاگرامم عکسم در نقش اکرم را گذاشتم و اعلام کردم بیایید  چالش ۱۰ سال بعد راه بیندازیم، ولی هیچکس حتی یک نفر هم پیشقدم نشد! بازی در نقش اکرم برایم فرصت هم بود، برای اینکه توانایی ام در بازیگری را با نقشی که هم به لحاظ فیزیکی  و هم خصوصیات فردی با من بسیار متفاوت بود، به نمایش بگذارم. اکرم یک زن ۵۵ ساله ، خانه دار و تا حدی منفعل بود. در حالی که آخرین حضور من در تلویزیون و در سریال «بازی نقاب ها» که پاییز سال گذشته از شبکه ۲ پخش شد در نقش یک زن ۳۵ ساله نسبتا باسواد و جسور بود. او ادامه داد: خوشبختانه من این تنوع بازی را سه ماه قبل هم در نمایش «شاه لیر» که در سالن اصلی تاتر شهر به روی صحنه رفت، با بازی درنقش یک ساحره و با گریمی بسیار متفاوت و حتی با ادای دیالوگ هایم به زبان انگلیسی تجربه کرده ام و بدون هیچ ادعایی در مورد بازیگری، واقعاً دوست دارم باز هم این تنوع را در ایفای نقش هایم تکرار کنم.
او در پاسخ به اینکه به نظر می رسد نقش اکرم در سریال بر سر دوراهی در فیلمنامه چندان پر و بال داده نشده و حتی در مناسبات کاراکترها تأثیر چندانی ندارد و این مسئله چقدر در جریان اجرا ایجاد شد و چقدر در همان سناریوی اولیه شکل گرفته بود، اظهار داشت: در چهار قسمت اول که همزمان با شروع بازی ام در پروژه فیلمنامه را به من دادند، این طور نبود، ولی به هرحال برای جواب دادن به این سوال من صاحبنظر نیستم و بهتر است در این باره از نویسنده پرسیده شود. با این حال آقای عنقا به عنوان تهیه کننده این سریال پربازیگر و پرلوکیشن، آن هم با توجه به فرصت کوتاه و به تنهایی تمام وقت درگیر رتق  و فتق امور بود، اما او همزمان متن را هم می نوشتند و با توجه به استقبال خوب مخاطبان، کارشان را تحسین می کنم.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *