یکتا ناصر: سیمرغ برایم خوش یمن نبود

گروه سینمای ایران-  بیشتر بازیگرانی که در دوران رواج فیلم های تین ایجری به بازیگری رو آوردند در سینما ماندگار نشدند اما یکتا ناصر پس از تجربه حضور در سریال «با من بمان» ساخته حمید لبخنده همچنان به فعالیت در سینما و تلویزیون ادامه داد.
بین کارهای این بازیگر حضور در سریال «آخرین شب آرامش» به کارگردانی احمد امینی مغتنم تر از دیگر تجربه هایش بود. یکتا ناصر با فیلم «یکی می خواد باهات حرف بزنه» درخششی بی سابقه داشت و موفق به دریافت سیمرغ بلورین از جشنواره فجر نیز شد هر چند خودش می گوید گرفتن سیمرغ خیلی برایش آمد نداشته است.
یکتا ناصر به «بانی فیلم» گفت: «گنجشکک اشی مشی» و «زندگی جای دیگری است» آخرین فیلم هایی بود که کار کردم و در حال حاضر کاری در دست ندارم. البته ۳-۲ پیشنهاد سینمایی داشتم منتها چون مطابق با سلایقم نبود آنها را رد کردم.
ناصر ادامه داد: برای پذیرفتن یک نقش در درجه اول فیلمنامه برایم مهم است بعد کارگردان، بازیگران مجموعه و… . در صورتیکه پیشنهاد خوبی در تلویزیون هم داشته باشم با کمال میل آن را قبول می‌کنم. نه اینکه پیشنهادهای خوبی در این سالها نداشته‌ام، اما بزرگترین مشکلی که من در این حوزه دارم این است که معمولاً سریال هایی را که در تلویزیون شروع می‌کنند فیلمنامه هایش آماده نیست و این موضوع برای من چندان جذاب نمی باشد، امیدوارم دوباره به روال سابق برگردیم و کارها با جدیت بیشتری آغاز گردند. برای فیلمنامه وقت بیشتری بگذارند و این ذهنیت را به عقب برانند که حالا جلوتر برویم و بر اساس خواسته و حرف مردم فیلمنامه را جمع بندی کنیم.
وی افزود: «گنجشکک اشی مشی» و «زندگی جای دیگری است» را امسال در جشنواره فجر دارم. به نظرم «زندگی جای دیگری است» فیلم خوبی است. در این فیلم نقش خانمی به نام «نفیسه» را بر عهده داشتم که با سایر نقش هایی که تا به حال ایفا کردم بسیار متفاوت بوده. نقش ام رابسیار دوست داشتم و زحمت زیادی برای آن کشیدم. پیش بینی خاصی در مورد سیمرغ فجر ندارم و تنها اطمینان دارم که کارم را به درستی انجام دادم. ضمن اینکه تبعات سیمرغ گرفتن را چندان جالب نمی دانم. بنابراین تنها ترجیح می دهم فیلم درست دیده شود.
ناصر توضیح داد: از این جهت می گویم تبعات سیمرغ گرفتن جالب نیست، چرا که سیمرغ قاعدتاً باید باعث انتخاب های بهتر و متفاوت‌تری برای بازیگر شود، اما در حال حاضر روند انتخاب بازیگر در کشور ما به گونه ای است که فقط به توانایی‌های بازیگر توجه نمی‌کنند و ملاک های دیگری را هم مدنظر قرار می‌دهند. در شرایط کنونی انتخاب بازیگر به گونه ای شده که افرادی به درست یا غلط معرفی می شوند و به نوعی قدرت ریسک در انتخاب بازیگر از تهیه کننده و کارگردان گرفته شده.
ناصر خاطر نشان ساخت: معتقدم توانایی بازیگری نسبت به خیلی از رشته های سینمایی قوی تر است. در حال حاضر بازیگر خوب زیاد داریم، اما بزرگترین مشکل این است که تهیه‌کنندگان انتخاب های خیلی مشخصی دارند. در کل بزرگترین دغدغه من به عنوان بازیگر این است که فیلمنامه‌های خوبی نوشته شود. در اینصورت هم برای بازیگران خوب است و هم برای فعالان و مخاطبان سینما. امیدوارم فضا به گونه ای شود که به بازیگران اجازه دهند خود را محک بزنند و تنها به یک سری بازیگر مشخص اکتفا نکنند. متأسفانه انتخاب بازیگر دوره ای و مقطعی شده. در هر زمان به یک گروه توجه می‌شود و این اتفاقی است که در سریال های روتین تلویزیون بیشتر رخ می‌دهد.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *