یکتا ناصر و پیشنهاد مطالعه «دن‌کیشوت»

یکتا ناصر به ایبنا گفت: یکی از کتاب‌هایی که در حال حاضر در دست خواندن دارم «دن کیشوت» نوشته میگل سروانتس است که با ترجمه محمد قاضی از سوی انتشارات نیل بارها به چاپ رسیده. جلد اول آن را به‌تازگی به پایان رسانده‌ام و جلد دوم آن را در دست دارم. مدت‌ها بود که قصد داشتم «دن‌کیشوت» را بخوانم، اما تا‌کنون موفق به این کار نشده‌بودم. کتاب بسیار روان و شیوایی است و به‌خصوص برای افرادی که می‌خواهند  کتابخوانی را آغاز کنند، بسیار مناسب است. کتابی با روایتی شیرین است که در آن  از ادبیات سنگین خبری نیست و البته ترجمه روان آقای قاضی به شیوایی این متن کمک فراوانی کرده است.
یکتا ناصر درباره دیگر کتاب در دست مطالعه خود نیز گفت: «در جستجوی زمان از دست رفته» مجموعه هفت جلدی مارسل پروست را نیز در دست خواندن دارم که تا کنون جلد اول آن با عنوان «طرف خانه سوان» را خوانده‌ام، البته برعکس کتاب «دن کیشوت» برای خواندن این کتاب، احتیاج به مکث و تعمق بیشتری است.
این بازیگر کتاب خواندن را یکی از تفریحات جدی خود دانست و گفت: در وهله اول خواندن رمان و کتاب‌های فلسفی را بسیار دوست دارم و همچنین مطالعه کتاب‌های مرتبط با هنر، به ویژه سینما از دیگر علاقه‌مندی‌های من در حوزه مطالعه است.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *