یک گروه حقوق بشری به بایکوت اسکار ملحق نشد

یک گروه آمریکایی حقوق بشری که با عنوان «NAACP» شناخته می‌شود، اعلام کرد با پیوستن به جریان تحریم اسکار موافق نیست.
به گزارش بانی فیلم به نقل از گاردین، گروه حقوق بشری «انجمن ملی برای پیشرفت مردم رنگین پوست» تصمیم گرفته است که مراسم اسکار ۲۰۱۶ را برای انتخاب نامزدهایی که تمامی سفیدپوست هستند، تحریم نکند.
این سازمان شناخته شده گفته است به جای تحریم ترجیح می‌دهد با آکادمی اسکار همکاری کند تا این آکادمی بتواند جایگاه بهتری برای تنوع نژادی در صنعت فیلم ایجاد کند.
ران هاسون رییس این بنیاد حقوق بشری در بخش هالیوود و بورلی هیلز اعلام کرد اعتراض رسمی نسبت به این امر ابراز نمی‌کنند و به جای آن ترجیح می‌دهند با آکادمی برای رفتن به سمت جلو، وارد بحث و گفت‌وگو شوند. وی گفته است: ما سه هفته پیش با هم ملاقات کردیم تا نظراتمان را درباره تنوع نژادی در آکادمی به گوش آنها برسانیم و در روند این پروسه نشست دیگری گذاشته شد تا به این بحث‌ها ادامه داده شود. ما درباره ضروریات صنعت برای رفتن به سمت تنوع صحبت کردیم. درباره ضرورت نظارت آکادمی بر کار استودیوها برای درنظر گرفتن این تنوع نیز حرف زدیم. در این باره نیز حرف زدیم که این نیاز وجود دارد که آکادمی تبلیغ بیشتری در روزنامه‌ها و جوامع اقلیت‌ها بدهد تا درک درستی از نوع عملکرد آکادمی به وجود آید.
در هر حال هاسون گفت این گروه بدون هیچ تردید اعلام می‌کند به تحریم اسکار نمی‌پیوندد و آکادمی باید بتواند با پیشنهادهای متنوع برای بهتر کردن وضعیت تنوع نژادی روبه رو شود تا بتواند کارش را اصلاح کند.
شماری از دیگر گروه‌های حقوق بشری شامل «میزگرد سیاست شهری لس‌انجلس» گفته‌اند جزو تحریم کنندگان مراسم اسکار هستند که یکشنبه شب(صبح دوشنبه به وقت ایران) در دالبی تئاتر در لس‌انجلس برگزار می‌شود.
جریانی که ابتدا با اعتراض به نبودن اسم هیچ بازیگر رنگین پوستی در میان ۲۰ نامزد بازیگری مرد و زن و نقش اصلی و مکمل ایجاد شد، رفته رفته به توفانی انجامید که موجب شد بسیاری از گروه‌های حمایت از حقوق شهروندی اسکار هشتادو هشتم را تحریم کنند. این دومین سالی بود که هیچ بازیگر رنگین پوستی در میان نامزدها حضور نداشت. ویل اسمیت و همسرش جادا پینکت اسمیت ، اسپایک لی، تیرس گیبسون و مایکل مور از جمله چهره‌های سرشناسی بودند که از دیگران درخواست کردند تا به جربان تحریم مراسم اسکار ۲۰۱۶ ملحق شوند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *