پارک گئون هی:‌ ایران و کره سریال‌های مشترک بسازند

رئیس جمهور کره جنوبی در آیین افتتاح هفته فرهنگی این کشور در برج میلاد پیشنهاد داد؛ سریال‌های مشترک ایرانی و کره ای ساخته شود.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد، هفته فرهنگی ایران و کره جنوبی با حضور «پارک گئون هی» رئیس جمهور کره جنوبی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون رئیس جمهور در امور زنان در برج میلاد تهران با برگزاری کنسرت مشترک میان ارکستر موسیقی ملی ایران و کره رسماً کار خود را به مدت یک هفته در یادمان ملی ایرانیان آغاز کرد.
در این مراسم که با استقبال گسترده ایرانیان و کره ای ها مواجه شده و سالن مرکز همایش های برج میلاد تهران مملو از جمعیت بود، در ابتدا فیلمی از جاذبه های گردشگری کشور کره برای مردم نمایش داده شد.
همچنین تیزری از سریال های پرطرفدار کره ای در ایران همچون سریال جواهری در قصر و سریال جومونگ نیز برای مردم نمایش داده شد.
یکی از بخش های دیگر این برنامه نمایش زنده ورزش های زورخانه ای از جمله ورزش های سنتی ایران و همچنین نمایش تکواندو توسط ورزشکاران کره ای بود. تکواندو کاران کره ای همراه با موسیقی سنتی کره ای نظم پومسه این ورزش را به نمایش گذاشتند.
اجرای مشترک ارکستر موسیقی ملی ایران با ارکستر سازهای ملی کره جنوبی از دیگر بخش های جذاب این برنامه بود که بسیار مورد استقبال رئیس جمهور کره جنوبی نیز قرار گرفت.
در این بخش ارکستر موسیقی ملی ایران به همراه ارکستر ملی کره جنوبی ابتدا قطعه ابن سینا از ساخته های استاد فرهاد فخرالدینی را اجرا کرده و سپس قطعه آری رانگ، سرود حماسی مردم کره جنوبی را نواختند و شگفتی و هیجان فراوانی را برای مخاطبان و تماشاگران آفریدند.
در این اجرا جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرزاد طالبی مدیر کل دفتر موسیقی، بهرام جمالی مدیر عامل بنیاد رودکی و مقامات لشگری و کشوری نیز حضور داشتند.

از تجهیزات صدا و نور سالن شگفت زده شدم
تجهیزات صدا و سالان و ونور که خوب و عالی است و تنها برای موسیقی و برای ارکستر تجربه خوبی بود و دوست دارم که باز هم در اینجا اجرا داشته باشم.
پس از پایان اجرای ارکستر مشترک ایران و کره، کیم یانگ جین رهبر ارکستر سازهای ملی کره جنوبی در گفتگو با روابط عمومی برج میلاد تهران با تشکر از همراهی ارکستر ملی ایران، درباره امکانات سالن های موسیقی در ایران گفت: امشب تجربه بسیار خوبی برای من و گروهم در برج میلاد تهران بود و دوست دارم دوباره در برج میلاد تهران باز هم اجرا داشته باشم.
وی ادامه داد: تجهیزات صدا و نور سالن برج میلاد تهران بسیار خوب بود و مرا شگفت زده کرد و اگر تمام مراکز موسیقی ایران چنین تجهیزاتی داشته باشد، بسیار جای تقدیر دارد.
پایان بخش این مراسم سخنرانی «پارک گئون هی» رئیس جمهور کره جنوبی، بود. با تقدیر از گروه ورزش های زورخانه ای ایران و تکواندو کره و همچنین ارکستر ملی ایران و کره گفت: شنیده ام که تعداد بازیکن های ورزش تکواندو در ایران به دو میلیون نفر رسیده است و همچنین مردم ایران از طرفداران سریال های کره ای همچون جواهری در قصر و افسانه جومونگ هستند. این میزان علاقه نشان از روابط تاریخی ایران و کره و نزدیکی این دو ملت می دهد.
به گفته رئیس جمهور کره جنوبی، در آثار باستانی شهر کهن ‘شیان’ کره جنوبی یک سری آثار تاریخی ایرانی وجود دارد که نشان دهنده روابط دیرینه ایران با کره از گذشته های دور تا به امروز بوده است. همچنین در سال ۱۹۷۷ میلادی خیابانی در تهران به نام سئول و خیابانی در کره به نام تهران نامگذاری شد که اکنون خیابان تهران در کره از مراکز مهم تجاری کشور کره به حساب می آید.
پارک گئون هی تصریح کرد: امیدوارم روابط دوستی و تعامل ایران و کره که تاکنون با ارزش باقی مانده است، از این به بعد نیز ادامه داشته باشد و با افزایش تبادلات فرهنگی و ساخت سریال ها و فیلم های مشترک این روابط بیشتر و بیشتر شود. امیدوارم مردم عزیز ایران در این مدت با فرهنگ کره ای بیشتر آشنا شوند و از آن لذت ببرند.
در پایان این مراسم پارک گئون هی رئیس جمهور کره جنوبی به همراه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و همچنین شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور نمایشگاه آثار فرهنگی این کشور را در گالری برج میلاد تهران افتتاح کردند.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *