نمایش «هملت» راهی لهستان می شود

نمایش «هملت» با کارگردانی آرش دادگر به دعوت جشنواره «شکسپیر گدامفک» راهی لهستان می شود. جشنواره شکسپیر گدامفک یکی از مهم ترین رویدادهای تئاتری لهستان به شمار می رود و به صورت غیر رقابتی برگزار می شود.

آرش دادگر در گفت وگو با ایران تئاتر گفت: جشنواره شکسپیر گدامف یکی از مهم ترین رویدادهای تئاتری لهستان و جشنواره هایی که براساس نمایشنامه های شکسپیر در اروپا برگزار می شود، به شمار می رود که از هشتم تا ۱۶ مردادماه در لهستان برگزار می شود و در این جشنواره نمایش هملت یک اجرا خواهد داشت.

او افزود: برای اجرای این نمایش در این جشنواره هیچ تغییری بوجود نیامده و تمام عوامل نمایش ما را برای این اجرا همراهی خواهند کرد. نمایش هملت در این رویداد توسط دبیر جشنواره دعوت شده و این رویداد به صورت غیر رقابتی برگزار می شود.

نمایش هملت پیش از این در میلان نیز پنج اجرا داشته است.

جشنواره «شکسپیر گدامف» یکی از مهم ترین رویدادهای تئاتری لهستان به شمار می رود که از سال ۱۹۹۳ تاکنون برگزار می شود. سال ۲۰۱۶ بیستمین دوره این جشنواره برگزار خواهد شد.

این رویداد تئاتری که از سوی بنیاد تئاتر گدامف برگزار می شود شامل برنامه های چون نشست های تخصصی، اجراهای های صحنه ای و خیابانی و کارگاه های آموزشی است. در این رویداد جذاب ترین تولیدات کمپانی های تئاتر لهستان و دنیا که براساس نمایشنامه های شکسپیر خلق شده اند دعوت و اجرا می شوند.

در هر دوره بیش از ۲۰۰ کمپانی تئاتر مطرح دنیا حضور دارند و این حضور پررنگ زمینه ای را فراهم می کند تا گروه های تئاتری برای همکاری های مشترک به تعامل برسند. به دلیل اهمیت این رویداد و سهم کارهای پژوهشی در آن در دنیا جشنواره تئاتر شکسپر گدامفک  به عنوان آکادمی تابستانی شکسپیر شناخته می شود.

تاکنون در این رویداد تئاتری چهره های به نام تئاتر دنیا پیتر بروک، روبرتو چولی و ادوارد هال شرکت کرده اند.

نمایش «هملت» سه جایزه کارگردانی، طراحی صحنه و جایزه بزرگ سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را از آن خود کرد.

در این نمایش که برداشتی آزاد از نمایشنامه «هملت» ویلیام شکسپیر است، شبنم فرشادجو، خسرو شهراز، مهران امام بخش، وحید راد، امین طباطبایی، عمار عاشوری، محمدرضا علی اکبری، بهروز کاظمی، حسام منظور، ساناز نجفی، اسماعیل صالحی، مهراب رستمی و سعیده آجرلی ایفای نقش می‌کنند.

«هملت» توسط شهرام احمدزاده نوشته شده و طراح صحنه آن آرش دادگر، طراح لباس الهام شعبانی، سارا اسکندری طراح گریم، سیامک زمردی مطلق عکاس و نرگس صفری طراح پوستر و بروشور نمایش هستند.

در گروه کارگردانی این نمایش مهراب رستمی و مرضیه برزی به عنوان دستیاران کارگردان، احمد رشیدی به عنوان مدیر تولید و فائزه دائمی، علی ضیائی و حامد مقدسی همکاری دارند.

تازه ترین کار آرش دادگر با عنوان «اودیسه» به تازگیدر سالن حافظ به اجرای خود پایان داد. در اجرای اختتامیه این نمایش آرش دادگر خطاب به مخاطبان عنوان کرد: اودیسه تمام شد و شاید آخرین نمایش ما باشد که به شیوه تجربی روی صحنه می رود.

اشتراک گذاری در:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *